Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 31.03.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
4°C | 24°C
sobota, 01.04.2017
2°C | 24°C
nedelja, 02.04.2017
3°C | 23°C
ponedeljek, 03.04.2017
5°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 30.3.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Romska kultura na OŠ Zreče in OŠ Loče


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
12.05.2015      10:23
A A

Romska kultura na OŠ Zreče in OŠ LočeUrice na OŠ Zreče.
Urice na OŠ Zreče.
Deli:

Mladinski svet Občine Slovenske Konjice je na OŠ Loče in OŠ Zreče izvedel delavnice Urice medkulturnega dialoga na temo romska kultura. Mladi so spoznali, kakšna je vloga medijev pri oblikovanju javnega mnenja o različnih kulturah. Na OŠ Loče sta bila v tretjem delu gosta predstavnika prekmurske romske skupnosti, Monika Sandreli in Sandi Horvat. Mladi so ju lahko vprašali kar koli v povezavi z Romi v Sloveniji. Najpogostejši vprašanji sta bili od kod so Romi prišli in če sta bila kdaj žrtvi diskriminacije.

Gostja na delavnicah na OŠ Zreče pa je bila Jasmina Ahmetaj iz mariborske romske skupnosti. Analiza evalvacije, ki so jo izvedli po izvedenih Uricah na OŠ Zreče, je pokazala, da je bil pogovor z gostjo všeč 93. odstotkom udeleženih. 85 odstotkov otrok je menilo, da so delavnice te vrste pomembne za njihov osebnostni razvoj, 93 odstotkov pa si jih želi, da bi bilo podobnih delavnic na šoli več.

Aktivnosti sta bili izvedeni v sklopu projekta Mladi ambasadorji medkulturnega dialoga, ki je sofinanciran s strani Finančnega mehanizma EGP in Norveške.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.