Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

delno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
7°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 15°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
7°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Novi kažipoti ob kolesarski stezi po ......


TURIZEM, PROMET

| |
20.04.2017      18:53
A A

Novi kažipoti ob kolesarski stezi po Mislinjski dolini: Štrekna je med rekreativnimi kolesarji zelo priljubljena


Pred začetkom kolesarske sezone so občine Dravograd, Slovenj Gradec in Mislinja skupaj z Regionalno razvojno agencijo Koroška opremile kolesarsko pot po Mislinjski dolini z enotno signalizacijo oziroma kažipoti. Za kolesarsko pot, ki so jo poimenovali Štrekna, so izdelali celostno grafično podobo. Na javnem natečaju so izbrali idejno rešitev arhitekta Jerneja Kovača Mynta. Nova signalizacija je ena izmed prvih tovrstnih v Sloveniji.


glčć
glčć
Deli:
»Kolesarka pot po Mislinjski dolini predstavlja zgleden primer regijskega razvojnega in prostorskega načrtovanja ter sodelovanja,« pojasnjuje Peter Zajc, RRA Koroška. Pot so opremili v skladu s Pravilnikom o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah. Kot je ob predstavitvi Štrekne pojasnil Drago Bregar z Ministrstva za infrastrukturo, so lani po 15 letih začeli uporabljati nov predpis, ki omogoča tovrstno označevanje kolesarskih poti. »Na državni ravni smo strokovnim vprašanjem glede urejanja kolesarjenja v preteklosti dajali premajhen pomen,« pravi Bregar in dodaja, da je kolesarska steza po Mislinjski dolini vzorčen primer urejanja.

 

24 kilometrov dolga kolesarska povezava med tremi občinami vodi po opuščeni trasi nekdanje železnice med Otiškim Vrhom in Gornjim Doličem. Ker poteka kot ločena kolesarska steza, je zaradi varnosti še posebej primerna za otroke in starejše. Med rekreativnimi kolesarji je zelo priljubljena, pravi Peter Zajc. »Na povprečen topel in suh poletni dan smo lani na njej prešteli okoli 450 kolesarjev.«

 

Manj je kolesarjenje na Koroškem in v Slovenj Gradcu priljubljeno kot oblika vsakodnevne mobilnosti, ugotavlja Uroš Rozman, RRA Koroška, in med vzroki izpostavlja pomanjkljivo infrastrukturo v mestih. Slovenjgraški župan Andrej Čas pojasnjuje, da si mestna občina prizadeva za sistematično spodbujanje trajnostnih oblik mobilnosti. Lani je občina prejela priznanje za najaktivnejšo slovensko občino ob Evropskem tednu mobilnosti. V naslednjih letih bodo v Slovenj Gradcu tudi s sredstvi iz mehanizma celostnih teritorialnih naložb znatno izboljšali kolesarske povezave.

 

V Dravogradu, kjer je kolesarsko omrežje najrazvitejše na Koroškem, si prizadevajo urediti še manjkajoči del poti od Dravograda do Otiškega Vrha. Kot je povedala županja Marijana Cigala, je projektna dokumentacija pripravljena, izvedba pa je odvisna od finančnih sredstev. V novi finančni perspektivi za ta namen ni predvidenih evropskih sredstev, zato lahko pri izvedbi računajo le na sredstva iz občinskega proračuna. Na drugem koncu Štrekne pa si Mislinjčani prizadevajo za nadaljevanje kolesarske poti proti Velenju. Projekt poti, ki bo vodila skozi Hudo luknjo, je zahteven in ocenjen na sedem milijonov evrov.

 

Maja Nabernik

 

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
26.04.2017 | Kultura
Zaključek Moljčkove bralne značke
26.04.2017 | Tečaji in delavnice
Zdravi brez zdravljenja in življenje brez bolezni.
27.04.2017 | Kino
V MREŽI
27.04.2017 | Kino
PIRATI S KARIBOV: SALAZARJEVO MAŠČEVANJE
28.04.2017 | Kino
NEZNANKA
28.04.2017 | Kino
V MREŽI
29.04.2017 | Kino
MALI ŠEF 3D (sinhronizirano)
29.04.2017 | Kino
KAKO BITI LATIMO LJUBIMEC
29.04.2017 | Kino
NEZNANKA
29.04.2017 | Kultura
Koncert: Panikk, Woli Wo, Hobos
02.05.2017 | Kino
SPOVEDI
03.05.2017 | Tečaji in delavnice
Fenomen dvojčkov na postavitvah družine.
03.05. - 31.05.2017 | Kultura
Trebušni ples
04.05.2017 | Kultura
Zdravilna energija dreves
04.05.2017 | Kino
VARUHI GALAKSIJE 2. DEJANJE 3D
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.