-1°C

Zala Pečoler, Laura Božič in Vinko Prevolšek državni prvaki za leto 2014

Na državnem prvenstvu v judu do 16 in 21 let so judoisti Judo kluba Acron Slovenj Gradec skupno osvojili 7. medalj.
V soboto, 5. 4. 2014 je na Ravnah na Koroškem potekalo letošnje državno prvenstvo v judu do 16 in 21 let.

V telovadnici OŠ Prežihov Voranc so se najprej pomerili mladinci in mladinke, kjer sta v konkurenci 104 tekmovalcev in tekmovalk iz 22 klubov JK Acron zastopala Mare Pogorelc do 55 kg in Jan Horvat do 81 kg. Mare je zasedel 2., Jan pa 5. mesto.

Za mladinci so na tatami stopili še mlajši kadeti in kadetinje. Med 145 tekmovalci iz 29 klubov je JK Acron Slovenj Gradec zastopalo 12 predstavnikov. Najbolje so se odrezali Zala Pečoler, Laura Božič in Vinko Prevolšek, ki so v svojih težnostnih kategorijah premagali vso konkurenco in tako osvojili naslov državnega prvaka. Uspeh so dopolnili še Martin Črešnik z osvojenim drugim mestom ter Trej Srebotnik Gregor in Anja Ognjanovič, ki sta si priborila 3. mesti. Med mlajšimi kadeti je JK Acron Slovenj Gradec ekipno osvojil 2. mesto za JK Šiška in pred tretjeuvrščenem Triglav Kranj.