17°C

Visok poraz v Radomljah

| |
17.03.2013      22:15

Športni park Radomlje je bil 17. marca prizorišče tekme 11. kroga prve slovenske ženske nogometne lige med ženskim nogometnim klubom Radomlje in gostjami iz Slovenj Gradca. Radomlje so na lestvici na 3. mestu, Slovenjgrdačanke zadnje, devete. Radomljanke so opravičile vlogo favoritinj in visoko zmagale z 8:0.

Gostujoči trener Aleš Lampret je na zelenico poslal naslednjih 11 Slovenjgradčank: Markovič,Mirtič, Ješovnik,Poberžnik, Čagran,Pušnik,Golob,Kašnik,Goričan,Primec,Syla,na klopi sta na svojo priložnost čakali Andrejc in Lužnik.

Domače igralke v rumenih dresih so zagospodarile na igrišču in povedle v 7. minuti srečanja, ko so po prodoru po desni strani poslale predložek v kazenski prostor, gostujoča vratarka je preslabo ocenila let žoge, napako vratarke pa je izkoristila Barbara Kralj, ki je bila na drugi vratnici.
V 15. minuti srečanja je semafor kazal 2:0, Kraljeva je izpeljala prodor po levi strani , podala do Lare Ivanuše, ki je preigrala gostujočo igralko in zadela.
Kapetanka Slovenjgradca Eva Mirtič je v 20. minuti poizkusila iz prostega strela z leve strani, vratarka Čevnikova na mestu.
V 28. minuti pa že 3:0, Begičeva je iz prostega strela poslala predložek v kazenski prostor, kjer se je najbolje znašla Murovec Urška in žogo potisnala čez golovo črto.
Predaničeva je v 30. minuti poizkusila s strelom iz 20 metrov, ostalo je pri izidu 3:0.
Pritist Radomlj se je stopnejval, Begičeva je zadela prečko, Kraljeva pa vratnico.
Ivanuša je v 39. minuti drugič zadela, po strelu iz 20 metrov je premagala gostujočo vratarko, že naslednjo minuti je Ivanuša imela priložnost za hat trick, a namesto da bi strelala na vrata, je podala v sredino, kjer so nevarnost razčistile gostje.
V  42. minuti pa petarda v mreži Slovenjgradčank 5:0, na debiju za Radomlje je zadela Breznik Teja, ki je izkoristila podajo s kota. 5:0 je bil tudi izid polčasa.

Domači trener Peter Kristan, je ob polčasu opravil 3 zamenjave.
V 53. minuti se je Pamela Begič sama znašla iz oči v oči z vratarko Mirkovičeve, ostalo je pri izidu 5:0, že minuto kasneje se je spet tresla vratnica, Begičeva je poizkusila po lepi dvojni podaji.
Prosti strel Mirtičeve v 55.minuti je zletel naravnost v naročje Čevnikove.
V 57. minuti pa 6:0, prosti strel Begičeve iz 25 metrov, žogo se je odbila od žievega zida, spremenila smer in prevarala gostujočo vratarko.
V 60.minuti pa priložnost za gostje za znižanje izida, centimetri so ločili gostje od drugega prvenstvenega gola.
Begičeva pa je izkoristila podajo z leve strani v kazenski prostor in zadela za 7:0, to se je zgodilo v 68.minuti.
Končni izid 8:0 pa je postavila kar gotujoča kapetanka Eva Mirtič, ki je zadela lastno mrežo,predložek v kazenski prostor je poslala Begičeva, Mirtičeva pa je nespretno reagirala.
Sledila je priložnost Slovenjgradčank, Čevnikova iz oči v oči z Pušnikovo uspešna. Zadnjo priložnost na tekmi so imele Radomljanke, a je Sršenova streljala čez gol.

Slovenjgradčanke so spomladanski del začele z visokim porazom,nova priložnost pa že naslednjo nedeljo, 24.marca ko v Športni park Vinka Canjka prihajajo nogometašice Krke iz Novega Mesta,tekma se bo začela ob 15:00. Vljudno vabljeni na tekmo, da podprete domače nogometašice.