Veseli december rokometaši Slovenj Gradca ......

| |
03.12.2012      17:26

Veseli december rokometaši Slovenj Gradca 2011 začeli z zmago

Korošci so z velikimi težavami vknjižili 2 novi točki. Gorenjci so se pokazali kot trdoživ nasprotnik. Zaloga 4 golov razlike (29:25) ni zadostovala za mirno končnico, Cerklje se je približalo na gol zaostanka (30:29) za kaj več pa je zmanjkalo športne sreče oziroma časa.

Rokometaši Slovenj Gradca 2011 so z zmago začeli mesec december. Za zadetek (31:30) so premagali rokometni klub Damahaus Cerklje.

Uvodne minute v športni dvorani Slovenj Gradec so pripadale gostom iz Gorenjske.Povedli so za 3 zadetke(2:5), a Slovenjgradčani so se vrnili v igro in izenačili na 5, Gorenjcem je uspelo novo vodstvo za 3 zadetke prednosti (5:8), a domačini pred 300 gledalci se niso predajali,izenačili so na 9.A ponovila se je zgodba in Korošci so se spet znašli v zaostanku 3 zadetkov (10:13). Trdoživi Gorenjci so v zaključku prvega polčasa odigrali nekoliko slabšo obrambo, kar so izkoristili Slovenjgradčani in izenačili na 15, potem pa povedli za 3 zadetke. 18:15 je bil tudi izid polčasa.

V drugem polčasu smo videli dugi obraz Slovenjgrdačanov. Uspešna realizacija v napadu in dobra obramba sta narediila razliko 6 golov (27:21).Ampak trmasti Gorenjci se niso predajali. Ko je semafor 5 minut pred koncem kazal 29:26 si nihče v dvorani ni prestavljal, da nas čaka infarkta končnica.

Cerklje se je približal na dva gola zaostanka (30:28),in na gol zaostanka(30:29).Potem pa je odrešitev in 2 gola prednosti prišla preko Tadeja Kobolta. Cerkljam je uspelo znižati v zadnjih sekundah tekme, za kaj več pa je zmanjkalo časa.

To je najlepše vabilo na zadnjo letošnjo tekmo proti RD Šmartno ko se bo odločalo o 1. mestu na lestvici. Rokometni derbi 1.B DRL se bo odvijal 13.decembra ob 19:00 v Športni dvorani Slovenj Gradec. Vljudno vabljeni.

Tekma proti Cerkljam je imela tudi humanitarno noto: zbirali so se sladkarije in plišaste igrače za obdaritev otrok na naši prireditvi v decembru.