5°C

Nogomet: V 1. krogu 7 zadetkov

| |
26.08.2013      18:48

V nedeljo, 25. avgusta, se je začelo tekmovanje v prvi slovenski nogometni ligi! Igralke ženskega nogometnega kluba Slovenj Gradec so gostile igralke Jevnice iz izgubile z 2: 5.

Pri slovenjgradčankah so manjkale kar 4 standardne igralke,Andrejceva zaradi šolskih obveznosti,Golob in Pušnik sta zboleli,prva vratarka Markovičeva pa je poškodovana,zato je v vrata stopila nova okrepitev Tjaša Kopušar - velja omeniti, da je njena primarna pozicija v vezni liniji.

Gostje so povedle že v 1.minuti, natančneje po 30 sekundat, uprizorile so prodor po desni strani in poslale predložek v sredino, kjer se je najbolj znašla Gregorčičeva. Hiter zadetek je prerezal krila domačinkam, ki so prvič zapretile v 14.minuti, po podaji s kota. Syla je ustavila nevaren protinapad Jevnice in si prislužila rumeni karton, v 25. minuti je zadišalo po povišanju vodstva a se je gostujoča napadalka osmešila, preigrala je domačo branilko , se znašla iz oči v oči z vratarko, in na veliko začudenje domačih gledalcev, ki se jih je zbralo okoli 50, zgrešila prazen gol.Od 27. do 31. minute so domačinke 3-krat poizkusile s strelom na gol, vselej je bila na mestu gostujoča vratarka.
Domači trud je bil poplačan v 39.minuti, potem ko je Nika Praksavec, preigrala domačo branilko in na koncu tudi vratarko in zadela za izenačenje na 1. A  izenačenje ni trajalo dolgo, v 41.minuti je Močnikova zadela po podaji s kota za 1:2.

Drugi polčas se je začel katastrofalno za domače, Petračeva je v 46.minuti zadela za 1:3.
Kapetanka Mirtičeva je v 55.minuti streljala čez vrata iz prostega strela.Grutschreiber pa je v naslednjem napada povišala na 1:4, po močnem strelu z leve strani, sodniki so upravičeno razveljavili nov zadetek gostj, zaradi prepovedanega položaja. Priznati pa so morali gol Femeceve  v 85. minuti, ko je zadela z glavo- prosti strel iz 30 metrov je zadel prečnik, odbita žoga, pa se je odbila na glavo Femeceve.

Eva Mirtič je v 90.minuti znižala na 2:5, potem ko je Praksavec priborila 11-metrovko, gostujoča branilka,si je prislužila tudi rumeni karton.

Kljub porazu so Slovenjgradčanke pokazale napredek v igri, glede na lansko sezono, mlada ekipa deklet je pokazala, da se lahko kosa tudi z boljšimi nasprotnicami, rezultati bodo prej ko slej prišli, cilj izbrank Aleša Lampreta je boljši točkovni izkupiček, kot v lanski sezoni, ko so osvojile le 1 točko.