Trebanjci slavili v Slovenj Gradcu

Derbi 4. kroga 1. NLB Leasing Lige je potekal v Slovenj Gradcu, kjer sta se pomerila RK Saloon Slovenj Gradec, ki je bil na lestvici na 6. mestu in RK Trimo Trebnje, ki je bil dve mesti višje.

Slovenjgradčani so povedli z 2:0, a so nato igralci Trima naredili delni izid 6:0 in povedli z 3:6,pri izidu 4:9 v 11. minuti srečanja je domača klop reagirala z minuto odmora.

Pri vodstvo gostov za 7 zadetkov(6:13) v 18.minuti je sledila nova minuta odmora za varovance trenerja Sebastjana Soviča.Sledili sta dve zaporedni izključitvi pri gostujoči ekipi,Korošci so imeli 45 sekund dva igralca več na igrišču,kar so izkoristili in se približali na 5 golov zaostanka (13:18).
Polčas se je končal z vodstvom gostov 13:19.

Tudi v drugem polčasu smo gledali isto sliko na parketu športne dvorane Slovenj Gradec,Trebanjci so kaznovali vsako napako Slovenjgračanov,iz hitrih protinapadih pa polnimi domačo mrežo.Neustavljiv je bil Luka Florjančič,ki je dosegel kar 11 zadetkov.
V 42.minuti so gostje povedli za 8 zadetkov (16:24).Devet minut pred koncem tekme so vodili za 6 zadetkov(23:29),nato pa še stopili na plin v končnici tekme in v zadnjih sekundah povedli za 10 zadetkov prednosti (25:35),a je Andraž Voršič že po izteku časa iz sedem metrovke postavil končni izid srečanja 26:35 za Trimo Trebnje.
Korošci so doživeli drugi poraz v domači športni dvorani.Po Gorenju je dve točki vzelo tudi Trimo Trebnje.

1.NLB Leasing liga
4.krog,27.september 2014
Športna dvorana Slovenj Gradec,700 gledalcev

RK SALOON SLOVENJ GRADEC:RK TRIMO TREBNJE
26:35 (13:19)

Strelci:
Slovenj Gradec:V.Levc 5,Voršič 4(1),Šol 4,Poklič 4(2),Čivčič 2,Ovniček 2,Doberšek 2,Štumpfl 2,Plešej 1,Ošlovnik 6 obramb,Humek 3 obrambe,trener:Sebastjan Sovič
Trimo:Florjančič 11,Grandovec 6,Ferkulj 5(1),Sašek 4,Potočnik 3,Sušin 2,Skol 2,Kotar 1(1),Baznik 1,trener:Roman Šavrič