Sloveniji prvo mesto v kvalifikacijski ......

| |
06.04.2014      17:55

Sloveniji prvo mesto v kvalifikacijski skupini

Zadnji,tretji tekmovalni dan sta bili na kvalifikacijskem turnirju za preboj na mladinskem evropskem prvenstvu v Avstrijo na sporedu tekmi,ki sta šteli za prestriž. Tekma med Finsko in Turčijo je odločala kdo bo osvojil 3.mesto v kvalifikacijski skupini 5.,tekma med Slovenijo in Estonijo,pa kdo bo osvojil 1.mesto,slednji dve reprezentanci tudi potujeta na EP mladih.

Turki so po uvodnem golu Finske popustili,slednja je povedla z 1:3,v 14. minuti so Finci izenačili na 4,in v naslednjih dveh napadih prišli do dveh golov prednosti (6:4).V končnici prvega polčasa je Turška reprezentanca izenačila na 10,polčas se je končal neodločeno 12:12.

Drugi polčas je bolje začela Finska izbrana vrsta,v 38.minuti srečanja je povedla s 3 zadetki prednosti (17:14),a se borbeni Turki niso predali v 42.minuti so izenačili na 18,nato pa popustili.Finci so spet povedli za 2 zadetka prednosti,kar je bila odločilna prednost reprezentance iz severa Evrope v končnici tekme.Turška klop je poskusila z minuto odmora predramiti svoje igralce,a je bilo že prepozno.Finci so v finišu imeli mirnejšo roko in slavili za gol (27:26) in tako osvojili 3.mesto v kvalifikacijski skupini.

Kdo pa bo osvojil 1.mesto,pa je odločala tekma med Slovenijo in Estonijo.
Slovenci so začeli odlično,povedli so z 6:1,v vratih je blestel Urh Kastelic,ki je v uvodnih 10 minuta zbral kar 4 obrambe,Estonska klop je zahtevala minuto odmora,da umiri nalet Slovencev,a slednji niso popuščali,odlična obramba in uspešna realizacija v napadu so prinesli nov uspeh. V 19.minuti je Slovenija povedla za 7 zadetkov(11:4),polčas pa zaključila s prednostjo 4 zadetkov (13:9).Blaž Janc je v prvih 30 minutah dosegel že 6 zadetkov.
V prodoru v 32.minuti Blaža Janca je Robert Lopp grobo podrl slovenskega reprezentanta zakar si je prislužil rdeči karton.Slovenci so v 44.minuti vodili za 8 zadetkov(19:11),ko pa je Vid Levc 5.minut pred koncem tekme s svojim 4 zaporednim zadetkom Slovenijo popeljal do vodstva z 10 goli razlike(23:13) je bila estonska izbana vrsta na kolenih! Slovenija je zabeležila najvišjo zmago(26:14) na kvalifikacijskem turnirju ,ki je potekal v Slovenj Gradcu.

26:14(13:9)

Strelci za Slovenijo:Janc 8(1),Šol 4,Kodin 4,Levc 4(1),Suholeznik 3,Jurečič 1,Bratkovič 1,Maroh 1,Kastelic 7 obramb,Blaževič 10 obramb.