RK Saloon Slovenj Gradec do prvih dveh ......

| |
13.09.2014      23:50

RK Saloon Slovenj Gradec do prvih dveh prvenstvenih točk

Rokometaši Slovenj Gradca so v 2. krogu osvojili prve prvenstvene točke, po preobratu v drugem polčasu so premagali RK Jeruzalem Ormož z 29 : 27.

Prvi polčas je pripadal gostom, v 5. minuti so povedli za dva zadetka prednosti (2 : 4) in vodstva niso spustili iz rok, Korošci so celoten prvi polčas lovili zaostanek. V 20. minuti so Ormožani vodili 8 : 11, domača klop je zahtevala minuto odmora, da strnejo obrambne vrste, a gostje so na odmor odšli z vodstvom 13 : 16. Ormožani so v 33. minuti povedli za 5 zadetkov (13 : 18), a sledile je delni izid 4 : 0 za domačine, ki so se približali le na gol zaostanka(17 : 18). Gostujoča klop je reagirala z minuto odmora, da ustavi nalet Slovenjgradčanov. V 42. minuti so domači preko Pokliča (z desetimi zadetki tudi pri domačih naj igralec tekme) izenačili na 20, v naslednjem napadau pa prav preko njega prvič povedli na tekmi (21 : 20). Sledile so minute, ki se je igralo gol na gol. Zadnjo izenačenje je bilo pri izidu 24 : 24. Potem pa je Vid Levc RK Slovenj Gradec povedel v vodstvo za dva zadetka (26 : 24), sedem minut pred koncem tekme. Ormožani so poizkušali priti do izenačenja, a so varovanci trenerja Sebastjana Soviča zadnje minute tekme odigrali kot prekaljeni mački in slavili prvo zmago v prvoligaški konkurenci (29 : 27).
Najboljši igralec pri gostih je bil Bojan Čudič, z 11 goli najboljši strelec tekme. Naslednji vikend rokometaši Saloon Slovenj Gradec odhajajo na prvo gostovanje, čaka jih dolga pot na obalo, v Izoli se bodo pomerili z RK Istrabenz Plini Izola. Tekma bo v soboto, 20. septembra, ob 19. uri zvečer. Domači športni publiki pa se bodo spet predstavili 27. septembra,ko v Slovenj Gradec prihaja RK Trimo Trebnje.

1. NLB LEASING LIGA
2. krog
Športna dvorana Slovenj Gradec, 700 gledalcev:
Sobota, 13. september 2014
RK SALOON SLOVENJ GRADEC : RK JERUZALEM ORMOŽ 29 : 27 (13 : 16)
Sodnika: Klančar Robert, Kočevar Peter

Strelci: Slovenj Gradec: Poklič 10 (4), Levc 5, Šavc 4, Ovniček 4, Šol 3, Kresnik 2, Štumpfl 1, Ošlovnik 14 obramb, Kašnik 1 obramba, trener: Sebastjan Sovič
Jeruzalem Ormož: Čudič 10 (5), Gregorc 7 (2), Radujkovič 3, Bogadi 2, Kocbek 1, Mesarič 1, Veselko 1, Topolovec 1, trener: Saša Praprotnik.

Izključitve: Slovenj Gradec: 12 minut
Jeruzalem Ormož: 10 minut

7-metrovke: Slovenj Gradec: 4/4