Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo sončno z nekaj kopaste oblačnosti, ki bo bolj pogosta na vzhodu. Ponekod bo pihal severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 21 do 26 stopinj C.
7°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
9°C | 24°C
nedelja, 28.05.2017
7°C | 25°C
ponedeljek, 29.05.2017
10°C | 26°C
torek, 30.05.2017
12°C | 29°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Občni zbor Planinskega društva Slovenj Gradec...


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
10.03.2014      19:11
A A

Občni zbor Planinskega društva Slovenj Gradec


Naše planinsko društvo Slovenj Gradec je imelo 6. 3. 2014 v prostorih Druge osnovne šole SG občni zbor. Tokrat nas je najprej pozdrav in nagovoril predsednik društva Zdenko Čas.


Predsednik Zdenko Čas je začel Občni zbor društva
Predsednik Zdenko Čas je začel Občni zbor društva
Deli:

Poleg predloga  članov za vodenje zbora in predloga dnevnega reda je predsednik napovedal  kulturni program učencev Druge osnovne šole in slovesno predstavitev društvenega prapora z novimi zlatimi žebljički ter pred družabnim delom zbora še kratko potopisno predavanje našega turno kolesarskega vodnika Simona Pogorelčnika s kolesarjenja po Himalaji.

 

Učenci Druge osnovne šole so nam pripravili nastop svetovnega prvaka v diatonični harmoniki v svoji kategoriji, kratek skeč o najstnikih danes in pred leti ter nekaj deklamacij, kjer so nam povedali, kako gresta ata in mama v hribe. S svojo prisrčnostjo bi lahko nastop še podaljšali, vendar pa  smo delovno srečanje nadaljevali s pogledom na našega praporščaka Ivana Hartmana Vanča v novi uniformi praporščakov MDO  Koroške in društvenim praporom, ki ima nove zlate žebljičke.

 

Delovno predsedstvo zbora je prevzela Silva Potočnik in skupaj s članoma zbor uspešno vodila. Iz poročil društvenih delavcev smo se seznanili, da smo v preteklem letu dobro delali, poskrbeli  skupaj z Mestno občino Slovenj Gradec in v okviru društvenih finančnih možnosti za streho na Kremžarici, opravili nujna vzdrževalna dela in se z najemnikom Grmovškovega doma dogovorili o nadaljnem poslovnem sodelovanju.

 

Predsednik društva Zdenko Čas je v svojem poročilu izpostavil tudi že pogled na letošnje leto, kjer bo sanacija planinskih poti in okolice Koče pod Kremžarjevim vrhom po nedavni žledi zahtevala solidarno delo tako markacistov kot tudi drugih članov društva, da se vzpostavijo spet naše varne planinske poti. Vodja markacistov Stane Pogorelčnik se je zahvalil za pomoč markacistom že pri delu v februarju in poudaril, da je potrebno z nadaljevanjem dela počakati do ocene škode  v gozdovih, kar  pa urejajo lastniki gozdov.

 

Z denarjev smo racionalno ravnali, vendar pa se finančno stanje zaostruje in zahteva zelo preudarno trošenje sredstev še naprej, je povedal blagajnik društva Dušan Rutnik. Predpisani del članarine smo prenesli na Planinske zveze Slovenije za njeno delovanje.

 

Število članov društva se je v letu 2013 povečalo, prodanih je bilo več markic, je s ponosom povedal Bertl Rutnik in poročal o delu vseh poverjenikov. In to je tista vzpodbuda za delo naprej, saj je bila  skoraj 80 % izvedba planiranih pohodov v letu 2013 dobro obiskana, izpeljana brez večjih težav ali poškodb kot je povedal načelnik vodnikov Danilo Goljat v svojem poročilu. Poleg vseh tradicionalnih in ostalih pohodov smo društveni  program  v letu 2013 razširili s turno kolesarskimi turami, ki jih je izpeljal vodnik Simon Pogorelčnik. Planinski vodniki so opravili predpisana redna usposabljanja, 3 vodniki pa so uspešno opravili  tudi usposabljanje za višjo vodniško kategorijo. Napredek smo naredili pri aktualnem informiranju članov in občanov z  urejeno društveno oglasno omarico v Šolski ulici in s prispevki o pohodih in drugih društvenih dogodkih v okviru občinske spletne strani. Naših 16 prispevkov je bilo na spletu skoraj 9000 x  »všečkano«.

 

Naš član Janez Senica se je v letu 2013 usposobil za varuha gorske narave z uradnim usposabljanjem v okviru Planinske zveze Slovenije in je tako eden izmed dveh varuhov  gorske narave v okviru MDO Koroške.

 

Zavedamo se, da moramo kot društvo ostati odprti za sprejem novih ljubiteljev pohodov v svoje vrste, nove dosežke po strokovnih področjih in predvsem odprti za nove ideje. Vzpodbudne besede uspešnega sodelovanja sta dodala še gosta, in sicer  iz MDO Koroške in hkrati PD Mislinja Mirko Tovšak  in načelnik markacistov MDO Koroške Roman Močnik. Zdenko Čas pa je poleg vloge predsednika društva še uspešno fotografiral dogajanje na občnem zboru .

 

                                                                   Pripravila:   Marjeta Škorja

                                                                                       vodnica PD Slovenj Gradec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 52
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
29.05.2017 | Umetnost
TEDEN ODPRTEGA ATELJEJA Z MLADIM SIRIJSKIM USTVARJALCEM
29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Oriflame čajanka.
29.05.2017 | Kino
DEČEK S PLANIN
29.05.2017 | Kino
PIRATI S KARIBOV: SALAZARJEVO MAŠČEVANJE 2D
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
Transmisijska meditacija
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
Večer z vedeževalko Tejo.
30.05.2017 | Kino
100 METROS
31.05.2017 | Tečaji in delavnice
Satsang: Komunikacija s poljem.
01.06.2017 | Kino
Obalna straža
02.06.2017 | Tečaji in delavnice
Zdravi brez zdravljenja in življenje brez bolezni.
02.06.2017 | Umetnost
VENO PILON – Slikar, grafik, risar, fotograf
02.06.2017 | Kino
Obalna straža
02.06.2017 | Kino
Čudežna ženska
03.05. - 31.05.2017 | Kultura
Trebušni ples
03.06.201 | Družabni dogodki
Pohod do Plešivškega mlina
03.06.2017 | Kultura
Sprehod ob mestnem obzidju
03.06.2017 | Tečaji in delavnice
Znate pravilno uporabljati izdelke za nego kože?
03.06.2017 | Kino
April in nenavadni svet (10+, podnapisi)
03.06.2017 | Tečaji in delavnice
Z aromaterapijo do zdravja.
03.06.2017 | Kino
Obalna straža
03.06.2017 | Kino
Izginotje
03.06.2017 | Kultura
Mošt pit vol. 2
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.