Na prvem badminton turnirju uspešni tako ŠD ......

| |
03.12.2013      11:48

Na prvem badminton turnirju uspešni tako ŠD Sele-Vrhe kot ŠD Pameče

S turnirjem v badmintonu na Muti smo v soboto, 30. 11. 2013, otvorili 8. sezono tekmovanja, znanega pod imenom KBJL (Koroška badminton jakostna lestvica). Pred dvema letoma sta se ustanoviteljem lige: ŠD Sele-Vrhe, ŠD Pameče, ŠZ Muta in BK Karizma pridružili še društvi BK Prevalje in BK Črna ter s tem razširili krog izvajalcev turnirjev. V dokaz, da badminton močno pridobiva na popularnosti, ne samo v Slovenjegraški občini, ampak nasploh na Koroškem, je nova moč v tem organiziranem tekmovanju na rekreativni ravni, in sicer se nam v sezoni 2013/2014 pridružuje tudi badminton klub Dravograd. S tem bomo v novi sezoni izvedli turnirje na kar šestih različnih lokacijah na Koroškem (vsak klub v svojem kraju, ista lokacija se ponovi le pri organizaciji turnirja športnega društva Sele-Vrhe in Pameče, obe organizirata tekmovanje v telovadnici Gimnazije Slovenj Gradec).

Otvoritvenega turnirja za sezono 2013/2014 se je udeležilo nekoliko manj tekmovalcev in tekmovalk (27), ker pa so bila prisotna sama znana imena iz sveta badmintona na koroški ravni, je bilo odigranih veliko zanimivih dvobojev. Med presežke vsekakor spada finalni dvoboj v moški A kategoriji med Urošem Abrahamom (ŠD Sele-Vrhe) in Jurijem Rudolfom (BK Karizma), katerega je dobil domači igralec Uroš Abraham. S tem je že na prvem turnirju napovedal, da tudi letos ne namerava zlahka predati naziva najboljšega badmintonista na Koroškem, katerega brani že od same ustanovitve KBJL. Njegov klubski sotekmovalec Lenart Žuber je za tretje mesto ugnal Jana Tomšiča, BK Črna.

Zanimivi dvoboji so se dogajali tudi v preostalih skupinah, kjer  je v moški B kategoriji Jernej Popič (BK Karizma) premagal Ferda Pogorelčnika (ŠD Sele-Vrhe), tretje mesto je pripadlo Urošu Tarkušu (BK Karizma). Če lahko rečemo, da so najuspešnejši med moškimi v A skupini bili člani ŠD Sele-Vrhe, v B skupini člani BK Karizma, pa je v kategoriji nad 40. let prevladovalo ŠD Pameče, saj sta Samo Rubin in Aleš Mlakar dosegla 1. oziroma 3. mesto, drugo mesto te skupine pa je z zelo dobrimi igrami zasluženo zasedel Tomo Pečnik, BK Karizma.

Ženska kategorija je bila nekoliko slabše zastopana, saj so se turnirja udeležile le štiri tekmovalke. Največje presenečenje turnirja je bila Ana Zajc Smolčnik iz ŠD Sele-Vrhe, ki je že na svojem prvem turnirju zasedla drugo mesto in tako premagala klubske soigralke Matejo Kozamurnik (3. mesto) in Vero Skerlovnik Roženičnik (4. mesto). Najboljša v tej kategoriji je bila igralka ŠZ Muta Andreja Preložnik.

Tekmovanje se sedaj seli v Slovenj Gradec, kjer se bo konec meseca decembra, natančneje 29. 12. 2013, izvedel turnir v organizaciji športnega društva Sele-Vrhe.  Na turnir vabimo tako tekmovalce kot navijače, saj bo tekmovanje potekalo času primerno – praznično. Lepo vabljeni!