Mednarodni turnir v judu ZM Koroška open 2012...

27.11.2012      12:27

Mednarodni turnir v judu ZM Koroška open 2012

V športni dvorani Slovenj Gradec je na tatami stopilo kar 517 mladih športnikov in športnic iz 65 klubov in 18 držav...

JK Acron Slovenj Gradec ekipno najuspešnejši

Judo klub Acron Slovenj Gradec je ob pomoči ostalih koroških judo klubov tudi letos v soboto in nedeljo, 17. in 18. novembra 2012 organiziral 7. zapored mednarodni turnir v judu ZM Koroška open 2012. V starostnih kategorijah do 11., 13. in 16. leta je na tatami stopilo 517 tekmovalcev iz 65 klubov, ki so prispeli iz 18 držav. Organizator je najboljšim judoistom in judoistkam podelil 51 kompletov medalj.

Največ uspeha so ekipno imeli prav domači tekmovalci pred ekipo JK Bežigrad iz Ljubljane in tretje uvrščeno ekipo JK Taifun iz Odesse iz Ukrajine.

Predstvaniki JK Acron so svojili šest zlatih tri bronaste in pet srebrnih medalj. Tako so na najvišjo stopničko stopili: Urška Bernard, ki je bila v starostni kategoriji do U11 najboljša v dveh težnostnih kategorijah do 24 kg in do 28 kg, ter proglašena za najboljšo tekmovalko v tej starostni kategoriji. Poleg nje je v tej starostni kategoriji prvo mesto osvojila še Kovač Tamara in pri fantih Kaizer Žan. Do 13 leta starosti je v kategoriji do 46 kg osvojil Andrej Yankovskyy, ter do 16. leta Nastja Stoprenik.

Druga mesta so v svoji starostni in težnostni kategoriji svojili Kovač Tamara, Vinko Prevolšek in Tanja Anželak.

Tretji so bili: Aleksej Mrmolja, Jurij Damijan, Tina Sinreih in Nuša Perovnik.

Po turnirju v ponedeljek, 19. 11. 2012 sta v Sportni dvorani Slovenj Gradec potekala še dva skupna treninga, na katerih je bilo prisotnih okoli 150 športnikov.

Zahvaljujemo se sponzorjem, donatorjem, volonterjem in vsem, ki so kakorkoli prispevali pri organizaciji in izvedbi tega velikega športnega dogodka v naši občini, ki velja za pravi praznik judo športa tako v Slovenj Gradcu kot tudi na Koroškem.