-1°C

Maja Pogorevc proglašena za najboljšo atletinjo na finalu srednjih šol v atletiki

V finale državnega prvenstva srednjih šol v atletiki, ki je potekalo 21. 5. 2014 v Domžalah so se uvrstili kar štirje atleti iz AKSG.
Maja Pogorevc je zmagala v teku na 400 m. S časom 55.35, je bila proglašena za najboljšo atletinjo srednjih šol. Le za desetinko je zgrešila normo za nastop na Svetovnem prvenstvu za mladince in mladinke, ki bo potekalo od 22. do 27. 7. v mestu Eugene (ZDA), vendar je časa za doseganje norme še dovolj.

Odlično so tekmovali tudi ostali. Tine Glavič se je v teku na 2000 m (5:48,62) uvrstil na 3. mesto. Jaka Pogorevc je bil v absolutni konkurenci srednješolcev peti v teku na 1000 m (2:38,19). Zelo dobro je tekel tudi  Žiga Andrejc v teku na 400 m (53,28).
V finalu srednjih šol so tekmovale tudi štiri atletinje Koroškega atletskega kluba: Atina Grizold (400 m), Lea Ramšak (1000 m), Doris Brajnik (daljina)  in Urška Verdinek (400 m). Dekleta so prav tako varovanke našega trenerja Uroša Verhovnika, ki je bil glede na uvrstitve v finale srednješolskega državnega prvenstva med trenerji z največjo udeležbo atletov.