Ligaško tekmovanje Rokometne šole Alena ......

| |
10.11.2015      12:47

Ligaško tekmovanje Rokometne šole Alena Mihalja-Pristar

V zadnjem vikendu so deklice Rokometne šole Alena Mihalja -PRISTAR odigrale kar pet tekem.

V petek so starejše deklice A  in mlajše deklice B gostovale v Račah. Mlajše so se pomerile s hitrimi in leto starejšimi nasprotnicami in kljub visokem porazu prikazale požrtvovalno  igro ter se na igrišču borile do zadnjega sodnikovega žvižga. Na koncu so izgubile 31:16. Igrale so Smolnikar Živa (1), Belovič Julija (1), Sešel Anika, Razgoršek Suri, Mihalj Ajša, Krevh Manca, Šabič Merjem, Brezovnik Tia, Perovec Živa (5), Priteržnik Kaja (1) in Mihalj Alja (8). Starejše deklice A počasi prihajajo v pravo formo.  Na težkem gostovanju so po negotovem prvem polčasu v drugem stvari  postavile na svoje mesto. Igro domačink so razbile z agresivno obrambo ter hitrimi pol protinapadi. Zadnjih pet minut, ko je bila razlika že za pet golov, so dobile priložnost prav vse igralke ter na koncu pripeljale tekmo do zmage  z dvema goloma razlike, rezultatom 18:20. Igrale so: Rotovnik Neža (1), Tominc Anja, Krivec Dijana (8), Paradiž Kaja (2), Pasarič Manja, Podjavoršek Tajda (2), Priteržnik Nika (3), Polovšak Zala, Rotovnik Sara, Kotnik Urška, Naveršnik Kati ter prva organizatorka Alja Krevs (4).

V soboto je ekipa Mlajših deklic A gostovala v Mariboru. V tej kategoriji tekmujemo izven konkurence, saj nam zaradi samo štirih deklet, rojenih leta 2003 na tekmah pomagajo še štiri leto dni  starejša dekleta. Tekme so se pričele dokaj nervozno na strani igralk iz Slovenj Gradca, saj so domačinke v tretji minuti vodile že kar 6:0. Po minuti odmora so se dekleta prebudila ter začela igrati svojo igro. Iz minute v minuto so kazale boljše poteze. Prvo tekmo so izgubile 21:17, v drugi tekmi pa je bil rezultat celo izenačen 15:15. Igrale so Štumpfl Taja, Fajmut Aja, Paradiž Kaja (8/0)), Pasarič Manja, Rotovnik Neža (1/8), Paradiž Larisa, Mihalj Alja (1/0), Belovič Julija, Perovec Živa, Priteržnik Kaja, Polovšak Zala, Naveršnik Kati, Tominc Anja(4/0), Gregor Lia (3/7), Sešel Anika in Smolnikar Živa.

Popoldan se je večina teh igralk in še kakšna, pomerila na domači tekmi v kategoriji starejših deklic B proti ŽRK Piran. Že rahlo utrujene od dopoldanskih tekem, so igralke Rokometne šole Alena Mihalja-PRISTAR, odlično začele in prvi polčas prepričljivo dobile 10:3. V drugem polčasu so pričele z igro kot da so že zmagale in s tem nasprotnicam omogočile nekaj hitrih, lahkih golov. Še sreča, da je bila razlika v kvaliteti  igralk očitna in so domačinke tekmo mirno pripeljale do zmage 16:14. Takšni padci koncentracije med igro v prihodnjih tekmah z ostalimi nasprotnicami v ligi, bodo kaj hitro prinesle točke našim konkurentkam in si tega v prihodnje ne smemo privoščiti. Nove točke in prvo mesto na lestvici so osvojile: Pasarič Manja, Tominc Anja (1), Naveršnik Kati (1), Kotnik Urška (3), Mihalj Alja, Rotovnik Neža (1), Fajmut Aja, Rotovnik Sara, Krevs Alja (7), Perovec Ula (1), Paradiž Kaja (2) in Štumpfl Taja.