Finale prvenstva v atletiki za osnovne šole

Naši atleti so odlično tekmovali na Finalu prvenstva v atletiki za osnovne šole, ki je potekalo v Kopru, 8. 6. 2016. Le-to velja za eno izmed najmočnejših atletskih tekmovanj za to starostno kategorijo. Finalisti se nanj uvrstijo preko področnih tekmovanj, ki potekajo v osemnajstih regijah, na njih pa tekmujejo učenci vseh osnovnih šol.
Naši atleti so dosegli kar nekaj osebnih rekordov, domov pa so prinesli tudi dve medalji. Najuspešnejša sta bila Mitja Kordež in Lana Verhovnik. Mitja je z osebnim rekordom 35,19s osvojil zlato medaljo v teku na 300m. Lana Verhovnik je bila v suvanju krogle, prav tako z osebnim rekordom 12,23m, srebrna.  Osebni rekord je dosegla tudi Zala Sekavčnik in se v teku na 600m s časom 1:48,53 uvrstila na 10. mesto. Zala Hovnik se je po uspešnem kvalifikacijskem teku na 60m uvrstila v finale in bila sedma, z osebnim rekordom 8,08s. Ivana Simonović je tekmovala v skoku v višino in preskočila letvico na višini 130cm. Vita Vovk pa je tekmovala v teku na 300m, a zaradi bolezni, ki jo je pestila zadnje tedne, ni mogla dati vse od sebe.