0°C

Estonci premagali Turke, Slovenci pa Fince

'Mesto miru' je organizator kvalifikacijskega turnirja za preboj na evropsko rokometno prvenstvo mladih. V skupini 5 poleg Slovenije nastopajo še reprezentance Finske, Turčije in Estonije.

V petek, 4. aprila, prvi dan tekmovanja, se je ob 17. uri začelo uvodno srečanje prvenstva. Estonci so se pomerili z vrstniki iz Turčije.
V 15. minuti tekme so  Turki povedli s 6 : 3, a Estonci se niso predali, v 20. minuti so izenačili na 7. Devetdeset sekund pred koncem prvega polčasa so povedli z 10 : 12 (2 gola z igralcem več). Polčas se je končal z rezultatom 11 : 12 za Estonijo.
Estonci so 2. polčas začeli odlično z delnim izidom 2 : 0 so povedli za 3 zadetke (11 : 14).V 41. minuti je Alvar Tint povišal na +5 (12 : 17).Turški strelski mrk je trajal 10. minut.
V 47. minuti so Estonci povedli za 7 zadetkov (13 : 20), selektor Turčije je zahteval minuto odmora. V 15. minutah so Turki zadeli samo 2-krat. 7 minut pred koncem tekme so Estonci povozili Turke (16 : 24), končalo se je z zmago Estonije z 20 : 27.

Večerna tekma je postregla z dvobojem med gostiteljico kvalifikacijskega turnirja Slovenijo in Finsko. Finci so v 14. minuti povedli z 2 : 5.Selektor Slovenije Slavko Ivezič je zahteval minuto odmora, ki je prinesla uspeh. Slovenci so izenačili na 5, v 22. minuti pa povedli s 3 goli prednosti (9 : 6).Finci so se 5 minut pred koncem prvih 30 minut približali le na gol zaostanka (9 : 8).Tri minute pred koncem so Finci izenačili na 10. Blaž Janc pa je z dvema zadetkoma zapored poskrbel, da Slovenci na odmor odhajajo z 2 zadetkoma prednosti (13 : 11).
V 44. minuti so varovanci Slavka Iveziča povedli za 4 zadetke (18 : 14), selektor Finske je zahteval minuto odmora,da umiri nalet Slovencev. A ti niso popuščali. V 52. minuti so preko Tilena Kodrina povedli za +6 (23 : 17) in s tem  zapečatili usodo Fincev za končnih Slovenija : Finska 25 : 20.
Slovenija je kvalifikacije za evropsko rokometno prvenstvo mladih začela z zmago, jutri ob 19. uri se bo pomerila s Turčijo, ki je danes klonilaproti Estoniji. Ob 17. uri pa bo dvoboj Finske in Estonije.