Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 27.05.2017

pretežno jasno
Danes in jutri bo povečini sončno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju 14, najvišje dnevne od 23 do 27 stopinj C.
8°C | 25°C
nedelja, 28.05.2017
8°C | 25°C
ponedeljek, 29.05.2017
9°C | 27°C
torek, 30.05.2017
13°C | 29°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Badminton postaja vse bolj pomembna ......


ŠPORT, OSNOVNA ŠOLA, DRUŠTVA

| |
16.03.2015      22:46
A A

Badminton postaja vse bolj pomembna disciplina tudi na Koroškem


Na Koroškem je badminton prisoten že več desetletij vendar se je šele v zadnjih letih razcvetel v širšem pomenu besede. K temu je pripomogla ustanovitev sistema KBJL (Koroška badminton jakostna lestvica), v okviru katere so se člani klubov na Koroškem pričeli spoznavati in družiti tudi izven svoje standardne lokacije. Liga je z leti pridobila na kvaliteti in se tako sedaj ponaša že s sedmimi turnirji tekom posamezne sezone organiziranih na visokem nivoju z različnimi jakostnimi skupinami.


Seminar za BWF Shuttle Time Tutor-ja
Seminar za BWF Shuttle Time Tutor-ja
Deli:

Sistem je na področju rekreativnega badmintona že postal utečen, kjer našim članom poleg rekreacije ponujamo tudi več urno vodeno vadbo. Na njej lahko začetniki osvojijo osnovne korake in udarce, ostali pa izpopolnijo že pridobljeno znanje. Ravno zaradi utečenosti programa smo pri športnem društvu Sele-Vrhe usmerili svojo energijo v delo z mladimi. Iz tega vidika se je društvo s pomočjo Badminton zveze Slovenije (BZS) pridružilo projektu Svetovne badmintonske zveze (BWF – Badminton World Federation) z imenom Shuttle Time – program badmintona v šolah.

 

Cilj BWF programa Shuttle Time je uvrstitev badmintona med najbolj popularne šolske športe na svetu. Njegov namen ni izuriti učitelje v badmintonske trenerje temveč razviti znanje, veščine in zaupanje učiteljev, da »učijo badminton«.

 

 V okviru tega je Badminton zveza Slovenije s pomočjo športnega društva Sele-Vrhe kot koordinatorja v mesecu septembru 2014 izvedla mednarodni seminar za inštruktorje. Seminarja se je udeležilo 12 udeležencev iz Hrvaške in Slovenije med katerimi so bili tudi trije člani ŠD Sele-Vrhe. Tečaj je potekal tako teoretično kot praktično, vsi trije pa so ga uspešno opravili in pridobili naziv BWF Shuttle Time Tutor.

S tremi inštruktorji projekta Shuttle Time in zunanjo trenersko pomočjo smo osvojeno znanje širili dalje. Organizirali smo dva seminarja za učitelje. S pomočjo »novopečenih« inštruktorjev in v sodelovanju z BZ Slovenije smo izobrazili 32 udeležencev, ki so tako pridobili naziv BWF Shuttle Time učitelj. Prvi tečaj je potekal konec meseca novembra 2014, drugi tečaj pa konec februarja 2015.

 

V zadnjih letih je društvu uspelo navdušiti preko 70 odraslih rekreativcev, da se priključijo rekreaciji badmintona in z kar nekaj že pridobljene prakse smo se podali na pot, da navdušimo tudi mlajše. Ponovno s pomočjo Badminton zveze Slovenije smo se projekta lotili sistematično: na 10-ih različnih lokacijah smo v mesecu oktobru in novembru 2014 prikazali ta šport preko 800 udeležencem od Mislinje in vse do Podvelke. Projekt je tako iz organizacijskega kot iz izvedbenega vidika spadal med zahtevnejše pri našem društvu, saj je bilo potrebno koordinirati in organizirati vaditelje z razpoložljivimi termini po šolah v dopoldanskem in popoldanskem času, se dogovoriti z vodstvom šole oziroma učitelji športne vzgoje in predstavitev realizirati. Zato gre zahvala vaditeljem za njihovo požrtvovalnost in pripravljenost za sodelovanje pri projektu ter vodstvu in učiteljem na šoli, da so bili pripravljeni vključiti našo idejo v svoj učni program.

 

Z veseljem ugotavljamo, da smo dosegli prvotno zastavljen cilj: predstavili smo badminton po šolah do te mere, da otroci spoznajo badminton kot resno športno dejavnost in ne le kot zabavno poletno igro. Zadovoljni smo tudi s končnim rezultatom: preko 600 ljudi (predvsem otroci) ob prijemu loparja in prvih korakih v ta šport izrazi zadovoljstvo z nasmeškom na obrazu ter da smo predstavili ta šport preko 750 otrokom različne starosti. Poleg primarnega cilja nam je uspelo že standardni lokaciji (na Prvi OŠ v Slovenj Gradcu) uveljaviti še dve novi lokaciji za vadbo badmintona in sicer na Osnovni šoli na Muti in v Breznu-Podvelka. Tako letos obiskuje šolo badmintona 50 otrok na prej omenjenih lokacijah.

 

Naši ideji so se priključile nove moči, tako iz klubov po Koroškem kot učiteljev športne vzgoje, katerim bomo z veseljem nudili tudi dodatno pomoč, če bo potreba po tem. V naslednjem letu bomo skušali idejo s pomočjo BK Rekreator realizirati tudi na OŠ Dravograd hkrati pa imamo željo, da pridobimo dodaten termin v domačem okolju, kjer je trenutni prostor že premajhen za skupino, ki se udejstvuje vadbe v letošnji sezoni (25 otrok). Skupino sestavljajo otroci starosti od 4-ih let pa vse do 14-ih let.

 

Pohvalimo se lahko, da so na področnem tekmovanju otroci, ki obiskujejo šolo badmintona znotraj našega društva, osvojili vidnejša mesta v svoji kategoriji. Največji uspeh je dosegla M. Friškovec, ki je v kategoriji tekmovalke letnik 2000/2001 se prvič iz Koroške podala na državno prvenstvo in uspešno prestala boje v predtekmovanju ter se uvrstila med 16 najboljših.

 

Za vso pomoč pri uresničevanju zastavljenih ciljev se še posebej želimo zahvaliti Badminton zvezi Slovenije in vodstvu Prve OŠ Slovenj Gradec ter našim sponzorjem, ki nas finančno podpirajo pri zastavljenih projektih (Pisarna Caffe & lounge bar, Niko Šketa s.p., Duler d.o.o., J. Ž. V. Z. D., Jadran Železnik s.p., Solni Hram, Slikopleskarstvo, Erih Berlič s.p., Gallus gostinstvo d.o.o., B. H. S. Ovčjak, Servis oken in vrat, Martin Florjan s.p., Gračič d.o.o., Comtron d.o.o., posodobi.se, Anja Friškovec s.p., IdealTim, Dušan Klemenčič s.p.)
Povezave:www.sele-vrhe.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO SELE-VRHE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
ŠPORTNO DRUŠTVO SELE-VRHE
ŠPORTNO DRUŠTVO SELE-VRHE
STARI TRG 268
Tel:040 205 118
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 52
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
29.05.2017 | Umetnost
TEDEN ODPRTEGA ATELJEJA Z MLADIM SIRIJSKIM USTVARJALCEM
29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Oriflame čajanka.
29.05.2017 | Kino
DEČEK S PLANIN
29.05.2017 | Kino
PIRATI S KARIBOV: SALAZARJEVO MAŠČEVANJE 2D
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
Transmisijska meditacija
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
Večer z vedeževalko Tejo.
30.05.2017 | Kino
100 METROS
31.05.2017 | Tečaji in delavnice
Satsang: Komunikacija s poljem.
01.06.2017 | Kino
Obalna straža
02.06.2017 | Tečaji in delavnice
Zdravi brez zdravljenja in življenje brez bolezni.
02.06.2017 | Umetnost
VENO PILON – Slikar, grafik, risar, fotograf
02.06.2017 | Kino
Obalna straža
02.06.2017 | Kino
Čudežna ženska
03.05. - 31.05.2017 | Kultura
Trebušni ples
03.06.201 | Družabni dogodki
Pohod do Plešivškega mlina
03.06.2017 | Kultura
Sprehod ob mestnem obzidju
03.06.2017 | Tečaji in delavnice
Znate pravilno uporabljati izdelke za nego kože?
03.06.2017 | Kino
April in nenavadni svet (10+, podnapisi)
03.06.2017 | Tečaji in delavnice
Z aromaterapijo do zdravja.
03.06.2017 | Kino
Obalna straža
03.06.2017 | Kino
Izginotje
03.06.2017 | Kultura
Mošt pit vol. 2
05.06.2017 | Tečaji in delavnice
Kako delujejo čakre?
05.06.2017 | Kino
April in nenavadni svet (10+, podnapisi)
05.06.2017 | Kino
Večerni filmski abonma in izven: Noro veselje
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.