-2°C
0°C

Atletski podmladek uspešen na Prvenstvu v atletiki

Naši mlajši atleti in atletinje so svojo formo že lahko preizkusili na Prvenstvu Slovenije v atletiki za starostni kategoriji U12 in U14, ki je potekalo na Ravnah na Koroškem 18. in 19. aprila 2015.
V slabih vremenskih pogojih je že prvi dan prvenstva za prvi klubski uspeh z zlato medaljo poskrbela Lužnik Janine, ki je postala državna prvakinja v suvanju 2 kg krogle. Sledile so tri bronaste medalje, ki so jih drugi dan prvenstva osvojili Mark Verčnik v teku na 200 m z ovirami, Ivana Simonovič v skoku v višino in Nina Hleb v metanju vortexa. Visoko sta se na Prvenstvu uvrstila tudi Urban Prošt, ki je bil v metu vortexa četrti in Jošt Pušnik, ki je tekel v A finalu 60m in bil na koncu peti.

Četudi niso osvojili medalj so zelo uspešno tekmovali tudi vsi ostali naši atleti udeleženci PS: Ana Areh (60 m), Alja Skrube (60 m, 200 m), Zala Sekavčnik (1000 m), Temnikar Luka (600 m),  Prednik Aljaž (daljina, vortex, 60 m), Prošt Urban (600 m), Mojškerc Nejc (daljina, vortex), Blažun Nejc (600 m), Vončina Jan (200 m, 60 m), Epšek Lana (600 m), Košak Julija (200 m), Dumančič Lana (200 m, 60 m), Korošec Gaja (daljina).

Čestitke atletom ter atletinja in njihovima trenerjema Andražu in Tadeju.