14°C

5:0 za Jevnico

| |
01.04.2013      18:23

Na velikonočni ponedeljek sta bili na sporedu dve tekmi v prvi slovenski ženski nogometni ligi - SŽNL. V Novem mestu sta se na zaostali in zaradi snega prestavljeni tekmi pomerila domača ŽNK Krka in ŽNK Teleing Pomurje, medtem ko je na tekmi 13. kroga pri Jevnici gostoval ŽNK Slovenj Gradec.

Nogometašice Jevnice po 11. krogih zasedajo 4. mesto, osvojile so 13 točk, Slovenjgradčanke so prejšni konec tedna osvojile prvo točko, ko so v Dravogradu remizirale proti Novomeščankam (1:1).

Slovenjgradčanke so v Domžale, kjer je bila odigrana tekma, pripotovale brez prve vratarke Markovičeve, v vratih jo je zamenjala kapetanka Eva Mirtič, poleg nje so nastopile še Ješovnik, Poberžnik, Čagran, Pušnik, Kašnik, Goričan, Syla, Merkač, Golob in Praksavec, na klopi je bila Lužnikova.

Nogometašice Jevnice so upravičile vlogo favoritinj in visoko zmagale s 5:0, do polčasa so vodile s 3:0.
Slovenjgradčanke so tekmo končale z igralko manj, v 83.minuti je rdeči karton dobila Nina Poberžnik.

1. SŽNL, 13. krog:
Športni park Domžale, 1. april 2013
Sodnik: Amel Begič (Ljubljana)
Gledalci: 50
ŽNK JEVNICA : ŽNK SLOVENJ GRADEC
5:0 (3:0)
Špelič 16., 20., Petrač 31., Gregorčič 74., Vehar 85.
RK: Poberžnik 85.,/Slovenj Gradec

Naslednjo tekmo bodo igralke ŽNK Slovenj Gradec igrale 14. aprila, ko se bodo doma pomerile z igralkami Maribora.