19. Ljubljanski maraton

Ljubljano so v soboto, 26. 10., in nedeljo, 27. 10. 2014, zasedli tekači iz vseh koncev sveta. Že v soboto so se na tek po ljubljanskih ulicah podali osnovnošolci in srednješolci, nedelja pa je bila rezervirana za tek na daljše proge. Toplo nedeljsko sonce je dodalo svoj čar tej prireditvi nasmejanih obrazov in želja po premikanju lastnih mej zmogljivosti.

Kar 18 tisoč tekaških entuziastov se je podalo na tek na 10, 21 ali 42km. Učinkovitost priprav so na Ljubljaskem maratonu preizkusili tudi rekreativci in rekreativke Atletskega kluba Sloven Gradec in prav vsi so dosegli načrtovan cilj. Mateja Razdevšek, Maruša Aberšek, Sonja Kralj in Julija Šavli so se preizkusile na 10 km razdalji. Pol maraton so pretekli Tanja Paradiž, Marija Zaljuberšek Friškovec, Martina Lamut, Grega Erjavec, Uroš Verhovnik, Petra Krevh, Andraž Nabernik, Irena Šmid Jeram in Mojca Verhovnik. Irena se je s časom 1:32,59 uvrstila na 3. mesto v svoji starostni kategoriji. Darja Skaza pa je brez posebnega napora pretekla maraton 42 km.