Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Ponoči se bo v zahodni Sloveniji pooblačilo. Jugozahodnik nad nami se bo krepil. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju 8 stopinj C.
0°C | 11°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 11°C
četrtek, 02.03.2017
-3°C | 12°C
petek, 03.03.2017
1°C | 11°C
sobota, 04.03.2017
0°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 19h
V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
0°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

V občini Slovenj Gradec dva nova inženirja ......


ŠOLSTVO, GOSPODARSTVO

| |
03.11.2014      9:27
2
A A

V občini Slovenj Gradec dva nova inženirja lesarstva


Kljub slabemu stanju lesne panoge na Koroškem, se mladi še vedno odločajo za šolanje v tej smeri. Na Lesarsko šolo v Mariboru, Višjo strokovno šolo se vsako leto vpiše kar nekaj bodočih študentov lesarstva in oblikovanja materialov - les. Korošci so na šoli znani kot pridni in zagnani študenti. Dva izmed njih sta ravnokar diplomirala. Upam, da bosta z novo pridobljenim znanjem konkurenčna na trgu dela.


"Nova" inženirja lesarstva s svojima mentorjema
"Nova" inženirja lesarstva s svojima mentorjema
Deli:

V petek, 24. oktobra, je na Lesarski šoli v Mariboru, Višji strokovni šoli, pet študentov zagovarjalo svoja diplomska dela, od tega štirje v programu Lesarstvo in en v programu Oblikovanje materialov – les. Med diplomanti programa Lesarstvo sta svoj študij uspešno končala Alen Glinšek iz Slovenj Gradca in Tomaž Hartman z Legna pri Slovenj Gradcu. Obema za uspešno končan študij iskreno čestitamo.

Na Lesarsko šolo, Višjo strokovno šolo, se je v štirinajstih letih njenega uspešnega delovanja vpisalo kar lepo število rednih in izrednih študentov s Koroške. Do sedaj jih je na programih Lesarstvo in Oblikovanje materialov diplomiralo 50.

Lesarska šola Maribor ima dolgoletno tradicijo. Nova moderna zgradba je locirana na meji med Mariborom in Limbušem. Izobraževalni programi se vertikalno nadgrajujejo – od obdelovalca lesa, mizarja, lesarskega tehnika do inženirja lesarstva in oblikovanja materialov. V šolskem letu 2014/15 se je vpisala tudi prva generacija gozdarjev in gozdarskih tehnikov, kar je ponudbo šole še dodatno obogatilo.

Višja strokovna šola je prijazna šola, saj se predavatelji, inštruktorji, laboranti ter ostali zaposleni skupaj s študenti trudimo za doseganje čim višjih standardov. Pri nas študenti niso le številke, ampak ljudje z imenom in priimkom, s svojimi idejami, željami in tudi težavami. Za ene ali druge poskušamo skupaj poiskati najboljše rešitve.

Poleg rednega izobraževalnega programa letno izvedemo tudi od tri do pet projektov, pri katerih lahko študenti svoje strokovno znanje uporabijo v praksi. V zadnjih letih so bili izpeljani naslednji odmevni projekti: ureditev in vodenje po gozdni učni poti v neposredni bližini šole, sodelovanje z Višjo strokovno šolo Sežana pri oživljanju kulturne dediščine najzahodnejše slovenske vasi Robidišče nad Kobaridom ter restavriranje starih vhodnih vrat glasbene šole, kulturnega doma in občinske stavbe v občini Ruše. Kot zadnji je bil v juniju izveden mednarodni Erasmus projekt SUMMER SCHOOL 2014 z naslovom Sustainable design: Metamorphosis in wood (Trajnostno oblikovanje: Metamorfoza v lesu). Projekt je potekal dva tedna, udeležilo pa se ga je trideset študentov iz petih držav. Za tekoče študijsko leto upamo tudi na sodelovanje znotraj občine Slovenj Gradec.

Za v bodoče upamo, da se bo kljub krizi v lesnopredelovalni panogi na Koroškem na Višjo strokovno šolo zopet vpisalo več bodočih študentov, saj so študenti s Koroške pri nas znani kot zelo dobri študenti. Verjamemo, da bo v prihodnosti v zaposlovanju ponovno več poudarka na praktičnih spretnostih in na strokovni izobrazbi. 

Metoda Vranjek, univ. dipl. inž. les.

predavateljica VSŠ, Lesarka šola Maribor
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PGD TURIŠKA VAS? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 2 komentarjev
Vanja Turičnik
Vanja Turičnik Se strinjam0 Se ne strinjam0
V občini Slovenj Gradec imamo tudi diplomirane inženirje lesarstva, univerzitetne diplomirane inženirje lesarstva, tudi magistre inženirje lesarstva, ki smo študij dokončali na Univerzi v Ljubljani, na Biotehniški fakulteti - Oddelku za lesarstvo....med temi poklici smo tudi ženske....mislim, da bi se tudi o tem lahko kaj napisalo! Pa sploh o tem, da nam kljub izobrazbi v občini še vedno ni uspelo dobiti ustrezne službe!!!!!!

15.11.2014 ob 21:49:20 Odgovor Prekliči
Metoda Vranjek
Metoda Vranjek Se strinjam0 Se ne strinjam0
Zelo sem vesela, da je moj prispevek dobil odziv.
Žal zelo dobro vem, kakšni profili lesarjev so v občini Slovenj Gradec, predvsem pa to, da so ostajali brez službe. Sem namreč ena izmed mnogih, ki so navedeni v zgornjem komentarju, s tem da se jaz že več kot dvajset let vozim v službo v Maribor. Kljub vsakodnevno prevoženim kilometrom, opravljam svoj poklic, ki sem ga kot predavatelj še nadgradila. Vem da so mladi, ki dokončajo Višjo strokovno šolo za lesarstvo ali oblikovanje materialov - les, trenutno bolj iskani na tržišču dela, saj je njihov študij neposredno povezan z izobraževanjem v podjetjih in obrtniških delavnicah.
Vsekakor pa se strinjam, da je potrebno o težavah iskanja ustrezne službe izobraženih mladih in manj mladih pisati, zato z veseljem pričakujem vaš članek.

18.11.2014 ob 8:12:11
2 komentarjev
Stran


Virtualni asistent
PGD TURIŠKA VAS
PGD TURIŠKA VAS
TURIŠKA VAS 0019B
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 27 28 1 2 3 4 5 6 7 8
28.02.2017 | Kultura
Glasbena moljčkova urica z Aleksandro
28.02.2017 | Tečaji in delavnice
Transmisijska meditacija
28.02.2017 | Kino
Film tedna: Molk
01.03.2017 | Družabni dogodki
V POSTU NE JEMO MESA, ALI PA SE TAKO SAMO REČE?
01.03. - 29.03.2017 | Kultura
Trebušni ples
02.03.2017 | Ostalo
ALZHEIMER CAFE
02.03.2017 | Kultura
Zdravilna energija dreves
02.03.2017 | Ostalo
ALZHEIMER CAFE
02.03.2017 | Kultura
Moljčkova urica s Sašo
02.03.2017 | Kultura
Koncert tekmovalcev glasbene šole Slovenj Gradec
04.03.2017 | Šole in vrtci
Sprehod ob mestnem obzidju
04.03.2017 | Kino
Snežna kraljica 3: Ogenj in led (sinhronizirano)
04.03.2017 | Tečaji in delavnice
Urška Puš - predavanje o komunikaciji z umrlimi
04.03.2017 | Kino
Lev: Dolga pot domov / Lion
04.03.2017 | Tečaji in delavnice
Urška Puš - predavanje o komunikaciji z umrlimi
04.03.2017 | Kino
Prihod / Arrival
08.03.2017 | Tečaji in delavnice
Dan žena v Čarnici
08.03.2017 | Družabni dogodki
Dan žena in materinski dan v Društvu upokojencev Slovenj Gradec
08.03.2017 | Kultura
Lutkovna moljčkova urica z Aleksandro
08.03.2017 | Tečaji in delavnice
Vedeževanje s Tejo
08.03.2017 | Kultura
Predstavitev DVD Znova na severni meji, Lackov odred v letu 1944/45
27.02.2017 | Kino
Snežna kraljica 3: Ogenj in led (sinhronizirano)
27.02.2017 | Kino
John Wick 2
28.02.2017 | Kultura
Glasbena moljčkova urica z Aleksandro
28.02.2017 | Tečaji in delavnice
Transmisijska meditacija
28.02.2017 | Kino
Film tedna: Molk
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.