Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 08.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, po nižinah bo večinoma nastala megla.
-6°C | 7°C
petek, 09.12.2016
-8°C | 7°C
sobota, 10.12.2016
-10°C | 7°C
nedelja, 11.12.2016
-6°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
-3°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 7.12.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-6°C
7°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Mednarodni projekt Gozd v Vrtcu Slovenj ......


VRTEC, ZAVODI

| |
04.06.2014      10:47
A A

Mednarodni projekt Gozd v Vrtcu Slovenj Gradec


Na januarskem srečanju v Italiji, smo se dogovorili, da se maja dobimo v Slovenj Gradcu. Priprave za srečanje so začele teči že takoj po vrnitvi iz Italije. Izdelali smo načrt aktivnosti in obiskov, ter upali, da se bo vse izteklo po programu in upali, da bodo skrbno izbrane destinacije in premišljeno načrtovane dejavnosti gostom všeč.


Deli:

 

Angleške sodelavce projekta, sem šla pričakat na letališče Jožeta Pučnika. Že prvi objemi ob dobrodošlici, so bili znak, kako so se Angleži srečanja veselili. Ko smo se zvečer zbrali na prvi skupni večerji je bilo čutiti pozitivno energijo, katera nas res ni zapustila vse do zaključka srečanja. Ob tej priložnosti, smo gostom iz Anglije, Avstrije, Italije in Nemčije s pomočjo power pointa, predstavili lepote Koroške in Slovenije. V ta namen nam je nekaj svojih  čudovitih fotografij odstopil naš priznan fotograf Tomo Jeseničnik.

Naslednji dan, so vzgojiteljice in otroci vrtca Legen izkazali  sodelavcem projekta Gozd, prelepo dobrodošlico, s petjem naših najmlajših. Ob tej priložnosti sta vse zbrane pozdravili ravnateljica vrtca Slovenj Gradec, gospa Ivica Vaukan, ter gospa Nevenka Štraser, predstojnica Zavoda republike Slovenije za šolstvo, enote Slovenj Gradec. Od tam smo se odpravili, na ogled in pokušino k družini Perger, kjer smo z zanimanjem prisluhnili kako se rojevajo mojstrovine svečarskih in medičarskih izdelkov. V popoldanskih urah, smo izvedli delavnice, kjer smo predstavili svoje delo z otroki, na temo Gozd pozimi. Predstavniki Anglije, so predstavili začetek Evropske pravljice, za katero smo se dogovorili, da jo bomo dopolnjevali, vsak vrtec bo dodal del zgodbe o gozdu. Vsi smo se strinjali, da je začetek zgodbe čudovit, glavni junak sovica Comenius, pa bo iz Anglije potoval v Nemčijo.

Goste smo peljali na ogled cerkve Sv. Jurija na Legnu, od tam pa na ekološko kmetijo Lešnik, kjer so nam predstavili kmetijo. Gostje so imeli priložnost pokusiti tudi nekaj tradicionalnih koroških jedi, nad katerimi so bili navdušeni.

V torek smo se odpravili na sprejem h gospodu županu, ki je bil zadržan in sprejel nas je direktor občinske uprave, g. Sagmajster. Povedal je nekaj o našem mestu, ter pozdravil naš projekt, ter nam zaželel obilo uspehov v prihodnje.  Sledil je ogled mesta, galerije in muzeja. Goste je naše malo mesto všeč in ne malokdo je obljubil, da se vanj še vrne kot turist.

Po kosilu smo se odpeljali v vrtec Pameče, tam pa so vzgojiteljice poleg ogleda igralnic, pripravile  še zabavne športne igre v katerih so se gostje lahko preizkusili. Ob njih pa so se sprostili in zelo zabavali.

Kasneje smo v delavnicah ustvarili še skupni blog, kamor bomo sprotno nalagali informacije o naših aktivnostih.

Nemalo so bili gostje  navdušeni, ko smo se sodelavke oblekle v »škratice«. Radovedno so spraševali, kaj ta oblačila pomenijo. Po nekaj minutah vožnje so bili navdušeni, ko smo prispeli h gospe Florjani Kragelnik, v Škratkovo deželo. Popeljali smo jih v škratkov gozd in jim razložili pomen teh mitoloških bitij v življenju kmetov, v preteklosti. Posebna dogodivščina je bila vožnja s škratovskim vlakcem do gostišča Rahtel. Naši gostje, niso skrivali navdušenja nad vožnjo, še posebej pa ne nad lepotami naše pokrajine. Poleg tega nam je služilo tudi vreme, saj je bilo ves teden sončno in toplo, kar j bilo še posebej všeč Angležem, saj je pri njih tako sončnih dni zelo malo.

Napočil je četrtek,ko smo se s skupino otrok vzgojiteljice, Mateje Pirkmajer in Petre Popič, odpravili na sprehod v gozd. Želeli smo pokazati, kakšen je naš gozd in kakšne aktivnosti pripravimo za otroke, da jim približamo znanja o gozdu. Z igro »Gozdni poštar«, smo to lahko pokazali, saj so otroci zelo uživali. Igra, je bila všeč tudi drugim vzgojiteljicam, zato sem jo prevedla in jim povedala pravila. Ob vrnitvi iz gozda smo se usedli v senco, pod krošnjo drevesa na našem igrišču, ter si izmenjali mnenja o preživetem skupnem tednu. Kot koordinatorka projekta sem zelo zadovoljna, saj so bila vsa mnenja polna zahval, pohval,  navdušenja nad delom vzgojiteljic v vrtcu, ter navdušenja nad naravnimi lepotami in kulinariko.

To je tudi dober pokazatelj, da v vrtcu Slovenj Gradec delamo dobro. Gozd nas je še bolj povezal, ne samo zaposlene v VVZ Slovenj Gradec, ampak tudi vzgojiteljice različnih evropskih držav. S tem projektom, ne nadgrajujemo samo svojega dela  z otroki, ampak tudi odnose, kulturne posebnosti, jezik in navade z vzgojitelji sodelujočih držav.

Na zaključnem večeru, se je kljub utrujenosti kazala dobra volja in zadovoljstvo vseh. Večer so popestrili plesalci folklorne skupine Podgorje, ki so ob koncu nastopa zavrteli v polki tudi naše gostje.

Po izmenjavi vtisov in mnenj smo se morali  posloviti, vendar dokončno šele v petek zjutraj oziroma ob 13.00 na letališču Jožeta Pučnika. Razšli smo se nasmejanih obrazov, polni novih idej in v pričakovanju naslednjega srečanja, ki bo konec junija, v Wolfsbergu v sosednji Avstriji. Tam bomo predstavili DVD-je s temo Gozdne živali.

Brez sodelovanja in pomoči vzgojiteljic, ter dobre organizacije in veliko moralne podpore s strani ravnateljice Ivice Vaukan, ter njenih pomočnic Irene Pijovnik in Gordane Konečnik, to srečanje prav gotovo ne bi bilo tako uspešno kot je bilo.

»Izvedba tega projekta je financirana s strani evropske komisije. Vsebina publikacije (komunikacije) je izključno odgovornost izdajatelja. Evropska komisija ni odgovorna za morebitno uporabo informacije.«

Koordinatorka projekta: Mateja Pirkmajer

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
December 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
07.12.2016 | Kultura
Trebušni ples
08.12.2016 | Kultura
Moljčkova urica z Alenko
08.12.2016 | Kultura
Delavnica: izdelava vrečk
08.12.2016 | Kultura
Ljubezen po rusko
08.12.2016 | Kultura
Moljčkova urica s Sašo
08.12.2016 | Kultura
Družinski nastop
08.12.2016 | Tečaji in delavnice
Predstavitev Oriflame kozmetike
08.12.2016 | Kino
Ujeta
08.12.2016 | Kultura
Klavirski duo Marina Horak in Lovorka Nemeš Dular
10.12.2016 | Tečaji in delavnice
Predpraznična delavnica s Hermanom Lisjakom
10.12.2016 | Kino
Zapoj (3D, sinhronizirano)
10.12.2016 | Kino
Božična žurka v pisarni
10.12.2016 | Kino
Ujeta
12.12.2016 | Kino
Pojdi z mano
12.12.2016 | Tečaji in delavnice
Terapevtska hipnoza
12.12.2016 | Tečaji in delavnice
Terapevtska hipnoza
12.12.2016 | Kino
Božična žurka v pisarni
13.12.2016 | Kino
Film tedna: Ujeta
15.12.2016 | Kultura
Dopoldanski klepet o novih knjigah
15.12.2016 | Kultura
Domoznanski krožek
15.12.2016 | Tečaji in delavnice
Vedeževalka Teja
15.12.2016 | Kino
Rogue One: Zgodba vojne zvezd
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.