Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 6 stopinj C.
0°C | 21°C
četrtek, 30.03.2017
3°C | 20°C
petek, 31.03.2017
6°C | 19°C
sobota, 01.04.2017
4°C | 21°C
nedelja, 02.04.2017
3°C | 21°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

MČ RK DRUGE OŠ SLOVENJ GRADEC UGOTAVLJAJO, DA ......


OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO

| |
09.11.2012      19:46
A A

MČ RK DRUGE OŠ SLOVENJ GRADEC UGOTAVLJAJO, DA JE NAŠE MESTO »MESTO SLOVENJGRADČANOV Z DOBROTO V SRCU«


Druga OŠ Slovenj Gradec je »Zdrava šola« že od leta 1992 in z aktivnostmi podmladka Rdečega križa podpira kar nekaj ciljev projekta Zdrave šole. Mentorica MČ RK sem 12. leto zapored in vseskozi redno sodelujemo s specializiranimi ustanovami v občini: z Območnim združenjem RK, z Domom starostnikov, pogosto pripravljamo razstave in programe za Dom upokojencev, za Društvo invalidov, Društvo sladkornih bolnikov, Društvo borcev, Društvo planincev. Skozi vse delavnice, akcije, srečanja, prireditve se trudimo krepiti dobre medsebojne odnose med učenci, učitelji, starši, ostalimi delavci šole, starostniki in ne nazadnje med vsemi krajani, s katerimi sodelujemo. S številnimi nalogami, ki jih učenci kot MČ RK odgovorno prevzamejo nase, pa vsekakor čisto tiho in morda nevede spodbujajo rast svoje pozitivne samopodobe.


Člani RK Druge OŠ Slovenj Gradec z mentorico Božo Boženo Lesjak
Člani RK Druge OŠ Slovenj Gradec z mentorico Božo Boženo Lesjak
Deli:

Na Drugi OŠ Slovenj Gradec imamo posluh za delo z mladimi člani Rdečega križa. Pod okrilje OZ RK Slovenj Gradec pa ne sodi le naša šola, temveč tudi OŠ Mislinja, OŠ Podgorje, Podružnična šola Razbor, Prva OŠ, Podružnična šola Sele in Podružnična šola Pameče.

Kot vodja mentoric na začetku šolskega leta skličem sestanek mentoric posameznih šol na OZ RK, kjer skupaj načrtujemo plan dela za tekoče šolsko leto. Plan vsako leto dopolnjujemo, razširjamo, saj vemo, da izkušnje prinesejo primere dobre prakse, ki si jih vsak učitelj želi. Da se načrte in delo čim lažje in dobro prenese v vse razrede, vsaka oddelčna skupnost že na začetku šolskega leta izbere dva kandidata za delo pri MČ RK, predsednika in njegovega namestnika. Oba obiskujeta delavnice oz. srečanja in nato naloge prenašata na sošolce v razredu.

Tako smo naše prvo srečanje MČ RK vseh OŠ, ki sodijo pod OZ RK Slovenj Gradec, izvedli 24. 9. 2012 pri Borovniku na Legnu, kjer smo dorekli svoje prve naloge. Vreme nam je bilo naklonjeno in sončni žarki so nam še osvetlili že tako sijoče in srečne obraze. Po uvodnem pozdravu predsednice RK Marinke Lampreht in predstavitvi šol smo izvedli tombolo, pri kateri je vsak dobil skromno darilce. Sledile so igre z žogo, malo smo se posladkali, fotografija pa je ujela naše misli, ki smo jih zaokrožili v celoto, da se bomo v letošnjem šolskem letu trudili narediti nekaj dobrega morebiti za sošolca, prijatelja, starše, babico, dedka, sosede ali nemara za tiste, ki pomoč enostavno potrebujejo. »To nam ne bo težko,« smo sklenili, saj se je srečanja udeležilo kar  30 učencev.


Kaj hitro je bila pred nami že naslednja naloga. Ob Svetovnem dnevu hrane,16. oktobra, že tradicionalno izvajamo akcijo DROBTINICA. Namen te mednarodne akcije je zagotavljanje pomoči socialno ogroženim otrokom in ozaveščanju širše javnosti o problematiki in razmahu revščine ter nezadostne in nepravilne prehrane.

Na Drugi OŠ smo akcijo Drobtinica nekoliko razširili. Razredničarke  so cel teden zbirale hrano, ki so jo učenci pridno prinašali v šolo, ob koncu tedna pa so jo MČ RK predali OZ RK Slovenj Gradec.

 

V soboto, 13.10. 2012, smo tako  v Mercator Centru  v zameno za prostovoljne prispevke ponudili sto hlebčkov kruha, katerega  nam je podarila  pekarna Grosuplje. Zbrali smo 430 evrov, ki smo jih namenili za prehrano socialno ogroženih otrok Prve in Druge OŠ Slovenj Gradec.

 

V akciji Drobtinica so sodelovali MČ RK  Druge OŠ Slovenj Gradec. Hana Klančnik in Maja Voršič  sta spoštljivo nagovarjali obiskovalce Mercator Centra ter jih usmerjali k stojnici RK, kjer so jim Kaja Sovinc, Dženeta Mrkaljevič in Paulina Očko za prostovoljni prispevek ponudile hlebček mešanega kruha in se vljudno zahvalile za prostovoljni prispevek. Ob zaključku akcije smo bili prijetno presenečeni, saj za toliko hlebčkov kruha še nikoli nismo zbrali tako visokega zneska.

Danes časi niso tako rožnati kot so bili pred nekaj leti, pa vendar v očeh obiskovalcev ni bilo zaznati niti kančka strahu. Kljub grožnjam, ki jih vsakodnevno poslušamo po radiu, televiziji, so se Slovenjgradčani še bolj ustavljali ob naši stojnici z napisom: »AKCIJA DROBTINICA« in le redko kdo je odhitel mimo. Marsikdo kruha sploh ni vzel, temveč le daroval  denar s srčnimi besedami: »Kruh pa dajte  raje tistemu, ki ga potrebuje.«

Oma in dedek sta me že od majhnih nog učila, da se vse dobro v življenju nekoč vrne. Še danes menita, da je treba dajati, da lahko tudi prejmeš. Ne le Drobtinica, temveč vrsto drugih akcij, ki jih izvajamo v okviru OZ RK Slovenj Gradec, dokazuje, da ta miselnost ni le miselnost mojega dedka in babice temveč vseh nas, mlajših in starejših, ki živimo v mestu, na katerega tablo bi z lahkoto in zanosom dopisali: »MESTO SLOVENJGRADČANOV Z DOBROTO V SRCU.«

Profesorica razrednega pouka

Vodja mentoric OZ RK Slovenj Gradec 

Mentorica MČ RK Druge OŠ Slovenj Gradec

Boža – Božena Lesjak

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
01.04.2017 | Kino
MIRNI ZALIV
01.04.2017 | Kino
POWER RANGERS
01.04.2017 | Kino
POWER RANGERS
01.04.2017 | Kultura
Koncert: N'Toko + Emilijo A.C.
03.04.2017 | Kino
SMRKCI:SKRITA VAS 3D (sinhronizirano)
03.04.2017 | Tečaji in delavnice
Zvočna meditacija s Tjašo Cepuš.
03.04.2017 | Kino
Pr HOSTAR
05.04.2017 | Kultura
Angleška moljčkova urica s Petro
05.04.2017 | Kultura
Poskrbite, da res ne bo nikoli več!, predavanje mag. Zmaga Godine
05.04. - 26.04.2017 | Kultura
Trebušni ples
06.04.2017 | Kultura
Dopoldanski klepet o novih knjigah
06.04.2017 | Kultura
Zdravilna energija dreves
06.04.2017 | Kultura
Moljčkova urica z Alenko
06.04.2017 | Kultura
Matjaž Lesjak: Oder za dva
06.04.2017 | Kino
UPOKOJITEV V STILU
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.