-1°C

Maja Pogorevc že drugo leto zaporedoma najboljša atletinja Prvenstva srednjih šol

Maja Pogorevc je v Domžalah 20.5.2015 na finalu Prvenstva srednjih šol v atletiki zmagala in že drugič zaporedoma izboljšala državni srednješolski rekord v teku na 400m. S časom 54,23s v teku na 400m je postala tudi najboljša atletinja Prvenstva srednjih šol v atletiki, ki velja za enega najkvalitetnejših srednješolskih tekmovanj. Tekmovalo je 340 srednješolcev, ki so bili najuspešnejši v posameznih disciplinah na področnih prvenstvih, med njimi poleg Maje tudi Jaka Pogorevc in Tine Glavič, ki sta se v teku na 1000m uvrstila na četrto in peto mesto, Žiga Andrejc, ki je bil v teku na 400m šestnajsti, in Tjaša Lepej, ki je morala žal zaradi bolečin v stopalu odstopiti v teku na 100m.