Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
10°C | 16°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 12°C
petek, 28.04.2017
7°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

V Koroški galeriji likovnih umetnosti na ......


DOGODKI, UMETNOST

| |
17.03.2016      15:57
A A

V Koroški galeriji likovnih umetnosti na ogled dela iz zbirke Galerije Murska Sobota


V KGLU bo na ogled reprezentativen izbor iz zbirke, ki ga je opravil kustos dr. Robert Inhof in zajema vse sklope zbirke. Razstava je del projekta Zbirke v gibanju, ki je namenjen izmenjavi zbirk med muzeji in galerijami, njegova pobudnica pa je Koroška galerija likovnih umetnosti. Odprtje razstave bo jutri, v petek, 18. 3. 2016, ob 18.00. Zbirka KGLU Hommage a Tisnikar bo v Murski Soboti gostovala naslednje leto.


Koroška galerija likovnih umetnosti
Koroška galerija likovnih umetnosti
Deli:
Zbirke v gibanju: Galerija Murska Sobota
 izbor del iz zbirke

Kustos razstave: Dr. Robert Inhof

Odprtje razstave: petek, 18. marec 2016, ob 18. uri

Na ogled do 29. maja 2016. 


Stalno zbirko Galerije Murska Sobota sestavlja 685 umetniških del, ki so razdeljena na tri glavne tematske skope. Prvi sklop predstavljajo dela Pomurskih likovnih umetnikov. V tem sklopu so predstavljeni avtorji vse od prvega prekmurskega akademsko šolanega slikarja Ludvika Vrečiča, preko del umetnikov, ki so v letih med 1970 in 1974 delovali v sklopu skupine DHLM (Danč, Hauko, Logar, Mesarič). Ta skupina je pomembna zaradi tega, ker je v Mursko Soboto prinesla modernistični izraz in iz nje pomagala ustvarjati likovno kultivirano mesto.
V zbirki so predstavljena tudi pomembna dela, ki so nastala po razpadu te skupine. Temu sledijo dela Nikolaja Beera, Mirka Bratuše, Sandija Červeka, Štefana Galiča, Marjana Gumilarja, Zdenka Huzjana, Ignaca Medena in Mirka Rajnarja. Kronološko pa se ta del zaključuje z mlajšimi pomurskimi umetniki kot so Igor Banfi, Dubravko Baumgartner, Robert Černelč, Matjaž Geder, Martina Bohar Mihoković, Gregor Purgaj, Katja Sudec, Natalija Šeruga in Igor Vukan.

V drugi sklop sodijo dela širše slovenskih umetnikov in Prešernovih nagrajencev: Bogdana Borčiča, Gustava Gnamuša, Hermana Gvardjančiča, Andreja Jemca, Vladimirja Makuca, Franceta Rotarja, Tuga Šušnika, Jožeta Tisnikarja, Draga Tršarja, Žareta Vrezca, Zmaga Jeraja …

Tretji sklop pa predstavljajo male plastike, ki so bile odkupljena z nekdanjih jugoslovanskih bienalov in potem še z mednarodnih trienalov male plastike, zastopana pa so tudi dela ostalih nekaterih tujih umetnikov, ki so v preteklosti sodelovali na samostojnih in skupinskih razstavah v Galeriji Murska Sobota.

 

Na razstavi v KGLU bodo na ogled dela naslednjih umetnikov:

Elma Alić, Igor Banfi, Herman Bartels, Dubravko Baumgartner, Nikolaj Beer, Rudi Benetik, Dare Birsa, Bogdan Borčić, Helmuth Bruch, Anton Buzeti, Matej Čepin, Robert Černelč, Sandi Červek, Ladislav Danč, Vesna Drnovšek, Jo Entweiler, Christian Frosch, Štefan Galič, Matjaž Geder, Gustav Gnamuš, Eugen Gomringer, Endre Gönter, Marjan Gumilar, Herman Gvardjančič, Štefan Hauko, Zdenko Huzjan, Ljubo Ivančič, Andrej Jemec, Zmago Jeraj, Tomislav Kauzlarič, Dora Kovačević, Josef Linschinger, Lojze Logar, Vladimir Makuc, Ignac Meden, Franc Mesarič, Martina Mihoković, Edo Murtić, Ben Muthofer, Zoran Nastić, Jo Niemayer, Ratko Petrić, Matjaž Počivavšek, Gregor Purgaj, Slavoljub Radojčić, Mirko Rajnar, France Rotar, Pavel Rudolf, Mojca Sekulič Fo, Lojze Spacal, Hubertus Spoerri, Tugo Šušnik, Vanina Topić, Drago Tršar, Milun Vidić, Andre Volten, Žarko Vrezec, Jože Vrščaj, Šime Vilas, Ludwig Wilding, Martin Willing, Mojca Zlokarnik.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 52
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
26.04.2017 | Kultura
Zaključek Moljčkove bralne značke
26.04.2017 | Tečaji in delavnice
Zdravi brez zdravljenja in življenje brez bolezni.
27.04.2017 | Kino
V MREŽI
27.04.2017 | Kino
PIRATI S KARIBOV: SALAZARJEVO MAŠČEVANJE
28.04.2017 | Kino
NEZNANKA
28.04.2017 | Kino
V MREŽI
29.04.2017 | Kino
MALI ŠEF 3D (sinhronizirano)
29.04.2017 | Kino
KAKO BITI LATIMO LJUBIMEC
29.04.2017 | Kino
NEZNANKA
29.04.2017 | Kultura
Koncert: Panikk, Woli Wo, Hobos
02.05.2017 | Kino
SPOVEDI
03.05.2017 | Tečaji in delavnice
Fenomen dvojčkov na postavitvah družine.
03.05. - 31.05.2017 | Kultura
Trebušni ples
04.05.2017 | Kultura
Zdravilna energija dreves
04.05.2017 | Kino
VARUHI GALAKSIJE 2. DEJANJE 3D
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.