Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-7°C | -2°C
sreda, 18.01.2017
-9°C | -2°C
četrtek, 19.01.2017
-11°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-13°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 6h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
-7°C
-2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Gledališki večer z Ana Lizo - Natašo Tič ......


KULTURA, OBČINSKE, DRUŠTVA

| |
29.11.2015      17:59
A A

Gledališki večer z Ana Lizo - Natašo Tič RalijanDeli:

V času zimskih praznikov vsako leto s pomočjo našega člana Nika R. Kolarja organiziramo srečanje z znanim gostom. Med nas smo že povabili Toneta Partljiča,  Sašo Pavček in Jerico Mrzel. Letos pa se je Niko R. Kolar dogovoril z gledališko igralko Natašo Tič Ralijan – najbolj znano po televizijski vlogi Ana Lize. Letos smo to naše srečanje prestavili v mesec november. Gledališki večer je bil v sredo, 25. novembra, ob 19. uri v gasilskem domu v Turiški vasi.

Vsako leto, ko smo organizirali srečanje z znano osebo, je bila dvorana gasilskega doma v Turiški vasi kar polna, letos pa je na večerno srečanje z igralko, čeprav je bilo to sredi tedna, prišlo rekordno število ljudi-preko 130.

 

Natašo Tič Ralijan poznamo predvsem kot vsestransko igralko, ki se nam je priljubila tudi preko malih zaslonov. Najprej se nam je predstavila z vlogo Ana Lize. Lahko bi rekli  v tragikomičnem liku, saj je Ana Liza nenehno nesrečno zaljubljena. Igralka nas je nasmejala do solz. Bili smo zelo presenečeni, kako se je igralka samo v nekaj minutah spremenila iz kokete z lepim stasom in glasom v povsem preprosto osebo, ki pa po živahnosti in prekipevajoči energiji prav nič ne zaostaja za svojim najbolj znanim televizijskim likom, plavolaso Ano Lizo.

V drugem delu večera nam je Niko R. Kolar s svojimi vprašanji, postavljenimi Nataši, predstavil Natašo v čisto drugačni luči. Nataša Tič Ralijan je v zadnjih letih, predvsem zaradi hude bolezni, popolnoma spremenila svoj način življenja – postala je veganka, ki se ukvarja tudi z jogo in meditacijo. Ima neizmerno voljo in ljubezen do življenja in o njem govori odkrito in  še humorno. Spregovorila nam je o bolečini, nasmehu, veselju, upu, obupu, veri, hrani, vodi, otrocih in Gašperju.

Za konec naj predstavimo še nekaj podatkov o igralki. Nataša Tič Ralijan, ki je letos dopolnila 50 let, je dramska igralka,bila je dolgoletna članica SNG Drama Ljubljana, sedaj pa je svobodna umetnica,. V preteklosti je ustvarila približno 30 gledaliških vlog (Anatol, Hamlet in Ofelija, Instrukcija, Hlapci, Kdo se boji Virginije Wolf, Za narodov blagor,itd.) Sodelovala je v skoraj 70 radijskih oddajah in v več kot 10 televizijskih in filmskih vlogah. Nataše se seveda najbolj spomnimo iz TV oddaj Spet doma in TV poper. Največjo medijsko prepoznavnost ji je prinesla humoristična TV vloga Ana Liza. Zanjo je prejela viktorja za posebne dosežke. Nataša Tič Ralijan je bila dvakrat Slovenka leta (Nedelo), novembra 2004 je prejela nagrado F. Milčinskega Ježka, pred tem je prejela Borštnikovo nagrado za mlado igralko, bila je Stopova igralka leta, leta 1991 pa je bila nagrajena s Severjevo nagrado, …. Nataša Tič Ralijan je prva in edina vitezinja dobre volje, trenutno je svobodna umetnica, ki živi v Ljubljani.

Verjamem, da bo vsem obiskovalcem ostala v prijetnem spominu in se bodo še vnaprej radi udeleževali naših kulturnih prireditev. Morda pa se nas kdaj spomni tudi Nataša Tič Ralijan, saj smo z njo preživeli nekaj nepozabnih trenutkov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Turistično športno društvo Vedrin? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Turistično športno društvo Vedrin
Turistično športno društvo Vedrin
Tomaška vas 0007
Tel:041 450 080
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
18.01.2017 | Kultura
Moljčkova urica z Aleksandro
20.01.2017 | Kultura
Potopisno predavanje
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Škrat Notko spoznava glasbo
21.01.2017 | Kultura
Nostalgija št. 3: devetdeseta
25.01.2017 | Kultura
Moljčkova urica z Alenko
26.01.2017 | Umetnost
Izdelaj svoj strip!

Bodite prvi pri oddaji mnenja.