Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.10.2016

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo precej jasno, nekaj več oblačnosti bo predvsem v severovzhodnih krajih. Po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, ob morju okoli 8 stopinj.
3°C | 16°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
6°C | 12°C
torek, 01.11.2016
2°C | 8°C
sreda, 02.11.2016
2°C | 14°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

POSVET IN B2B SREČANJE V OKVIRU PROJEKTA ......


GOSPODARSTVO, VISOKO ŠOLSTVO, EVROPSKI PROJEKTI

| |
25.04.2013      13:21
A A

POSVET IN B2B SREČANJE V OKVIRU PROJEKTA POLYREGION V CELJU


V sredo, 17. 4. 2013, je v Celju na 10. PLAGKEM, Strokovnem sejmu plastike, gume in kemije, potekal Posvet in B2B srečanje, ki so ga v okviru projekta PolyRegion pripravili projektni partnerji: Visoka šola za tehnologijo polimerov, Montanuniversität Leoben, Materials Cluster Styria, TECOS – Razvojni center orodjarstva Slovenije in GIZ Grozd Plasttehnika. Namen posveta je bil predstaviti aktualne teme, novosti in trende v industriji polimerov, predvsem pa z B2B srečanjem pospešiti sodelovanje med podjetji in raziskovalnimi institucijami v čezmejnem območju oziroma »PoliRegiji«. Dogodek je bil za vse udeležence brezplačen. Projekt Polyregion je bil izbran na 2. skupnem javnem razpisu za izbor projektov v okviru Operativnega programa Slovenija-Avstrija 2007−2013. Operacijo delno financira Evropska unija in sicer iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.


Deli:

Posvet je z uvodnim pozdravom udeležencem otvoril Janez Navodnik, direktor GIZ Grozda Plasttehnika. Kot je kasneje povedal na tiskovni konferenci je Slovenija po številu prebivalcev ena izmed vodilnih v proizvodnji kvalitetnih polimernih materialov.

 

S kratko predstavitvijo projekta PolyRegion je nadaljevala vodja projekta Maja Mešl iz Visoke šole za tehnologijo polimerov. Predstavila je projektne partnerje, področje PoliRegije, to je čezmejno območje Slovenije in Avstrije, in ključne aktivnosti projekta, ki med drugim zajemajo intervjuje z več kot 100 podjetji s področja PMT, izdelan interaktivni zemljevid kompetenc, izvedbo štirih posvetov in treh B2B dogodkov, izvedbo pilotnega R&R projekta, pet razvitih in implementiranih programov usposabljanj za podjetja, skupno poletno šolo, pet izmenjav profesorjev in študentov med Montanuniversität Leoben in Visoko šolo za tehnologijo polimerov ter izvedbo dveh mrežnih projektov med R&R institucijami ter malimi in srednje velikimi podjetji v PoliRegiji. Pri slednjih gre za predvsem za nov način skupnega reševanja razvojnih problemov podjetij in prenos znanj. Podjetja je povabila, da si ogledajo spletno stran projekta www.polyregion.org in se pridružijo umestitvi na kompetenčni zemljevid PoliRegije.

 

Skozi dva sklopa predavanj so slovenski in avstrijski strokovnjaki predstavili različne novosti in zanimivosti, ki spremljajo področje polimernih materialov in tehnologij. Florian Müller iz Montanuniversität Leoben je s predavanjem »Senzorji in aktuatorji pri brizganju« predstavil proces in prednosti uporabe omenjenih naprav, univ. prof. dr. Wolfgang Kern, ki prihaja iz iste univerze pa je, v predavanju »Aktiviranje in spreminjanje površine polimernih delov« orisal različne tehnike modifikacije plastičnih površin, kot recimo korona razelektritev, oksidacija površin, modifikacija s pomočjo razelektritve plazme v reaktivnem plinu, reakcije pod UV-lučjo, polimerizacija s tehniko pripajanja (graftiranje), kemično jedkanje idr. ter trende, ki spremljajo to področje. Alen Lesjak, diplomant Visoke šole za tehnologijo polimerov, je predstavil »Uporabo odpadnega PET za proizvodnjo poliuretanskih pen«. V raziskavi, ki jo je opravil v sklopu svoje diplomske naloge, si je zadal cilje poiskati možnosti recikliranja PET, možnosti depolimerizacije PET in sinteze poliestrov, možnosti proizvodnje poliuretanskih pen in spoznati celoten postopek ter opredeliti ekonomsko upravičenost pri uporabi na industrijskem nivoju. Sledilo je predavanje dr. Aleša Hančiča, direktorja TECOS-a, ki je na primerih proizvodov predstavil »Uporabo simulacij pri načrtovanju polimernih izdelkov«. Le-te se uporabljajo za zmanjšanje stroškov z optimizacijo oblike izdelka in konstrukcije orodja ter tehnologije brizganja, za pravočasen prihod izdelka na trg, za hitro in učinkovito iskanje rešitev dejanskih problemov orodja in odstranitev tveganja pri oblikovanju plastičnega izdelka. Kot zadnji v drugem sklopu predavanj je doc. dr. Andrej Kržan iz Kemijskega inštituta Ljubljana v predavanju »Bioplastika – priložnost za vas?« predstavil projekt Plastice. Cilj projekta je povečati ozaveščenost ciljnih skupin o biorazgradljivi plastiki, na samem področju pa izboljšati prenos tehnologij in mehanizmov izmenjave znanja, izboljšati dostop do znanstvenega znanja ter okrepiti aplikativno usmerjeno sodelovanje med raziskovalnimi institucijami in industrijo.

 

Med obema sklopoma predavanj sta potekali tiskovna konferenca, kjer so partnerji projekta tiskovnim predstvnikom predstavili projekt PolyRegion ter B2B srečanje. Kot je že bilo omenjeno je srečanje bilo namenjeno pospeševanju sodelovanja in povezovanja med različnimi podjetji in med podjetji ter raziskovalnimi/izobraževalnimi institucijami iz čezmejnega območja PoliRegije. Projektni partnerji so se za organizacijo teh odločili, saj se zavedajo, da sinergijski potenciali čezmejnega sodelovanja na enem izmed najhitreje rastočih gospodarskih področij še zdaleč niso izkoriščeni, sodelovanje med gospodarstvom, izobraževanjem in raziskovanjem pa je omenjeno. Prav tako primanjkuje čezmejnih raziskovalnih in razvojnih aktivnosti. Iz teh, pa tudi nekaterih drugih, razlogov je zrasla ideja projekta, katerega vizija je ustvariti močno in inovativno gospodarsko regijo na področju polimerov in polimernih tehnologij, ki povezuje avstrijske in slovenske raziskovalne in izobraževalne institucije ter podjetja in tako ustvarja dodano vrednost in prednosti za vse udeležence.Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 43
Izšla: 27.05.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
29.10.201 | Šport
Šmarška farna pot
29.10.2016 | Kino
A je to: Pat in Mat
29.10.2016 | Kino
Pr'Hostar
29.10.2016 | Kino
Jack Reacher: Nikoli se ne vrni
30.09.2016 | Kultura
Tomaž Furlan: WEAR
30.10.2016 | Kino
Filmska matineja: Kubo in dve struni (3D, sinhronizirano)
30.10.2016 | Kino
A je to: Pat in Mat
30.10.2016 | Kino
Ouija: Izvor zla
30.10.2016 | Kultura
Karaoke nr. 8
31.10.2016 | Kino
A je to: Pat in Mat
31.10.2016 | Kino
Krogi
02.11.2016 | Tečaji in delavnice
Art terapevtska delavnica: Jaz in vsi moji lastni resursi
02.11.2016 | Kultura
Likovna razstava Kulturnega društva koroških likovnikov
02.11. - 30.11.2016 | Kultura
Trebušni ples
03.11.2016 | Kultura
Zdravilna energija dreves
03.11. - 06.11.2016 | Kultura
2nd HAND IZMENJAVA OBLAČIL
03.11.2016 | Tečaji in delavnice
Horarna astrologinja Brigita Pavčnik
03.11.2016 | Kino
Doktor Strange
04.11.2016 | Tečaji in delavnice
Vedeževalka Teja
04.11.2016 | Kultura
SNG Celje: Nostalgična komedija (Vinko Möderndorfer)
05.11.2016 | Kino
Troli (3D, sinhronizirano)
05.11.2016 | Tečaji in delavnice
Bioterapevt Mate Lesjak
05.11. - 13.11.2016 | Ostalo
MISIJON V ŽUPNIJI ŠMARTNO PRI SLOVENJ GRADCU
05.11.2016 | Kino
Pr'Hostar
05.11.2016 | Kino
Doktor Strange
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.