Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-12°C | -2°C
nedelja, 22.01.2017
-12°C | -1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
torek, 24.01.2017
-10°C | -1°C
sreda, 25.01.2017
-11°C | 3°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-12°C
-2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Meditacija za srce


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
18.11.2015      12:51
A A

Meditacija za srceDeli:

Kdo si želi biti vedno in povsod prijazno sprejet, spoštovan in imeti prijetne, ljubeče, skladne odnose? Kako je to dejansko videti v praksi? Koliko je to sploh mogoče? Veliko je odvisno od nas, od kroga življenja v katerem se nahajamo. Ne toliko glede na družbeni položaj ali družinsko okolje, temveč bolj na ravnovesje med našim dajanjem in sprejemanjem vsega. V vsakem dnevu so situacije, ko smo izpostavljeni stresu, smo pod pritiskom, vendar je vpliv neželenih dejavnikov na nas različen. Pogosto je odvisen od naše trenutne osredotočenosti, povezanosti in od našega zaupanja v življenje. Tu ima veliko vlogo naše srce, naša srčna čakra. Ko poskrbimo zanjo, se pričnemo drugače, boljše, počutiti sami s seboj in z vsem, kar nas obdaja. To se prične odražati v našem vsakodnevnem življenju.

Srčna čakra je center vseh čaker v našem telesu, nahaja se v središču prsnega koša in povezuje tri spodnje-zemeljske in tri zgornje-nebeške glavne čakre. Čista, odprta in uravnotežena srčna čakra žari v lepi smaragdno zeleni barvi. Deluje v vibraciji ljubezni, ki je nežno roza barve. Zato so kristali, ki so uglašeni z delovanjem srčne čakre zelene in roza barve. Kadar potrebujemo podporo na tem področju, jih imejmo pri sebi. Lahko jih tudi ponoči položimo na nočno omarico ali pod vzglavnik.

Na srčno čakro vplivajo misli in čustva o vseh odnosih, o ljubezni, navezanosti, (ne)odpuščanju. Vse pa se začne najprej pri nas samih. Vsak strah pred srčno bolečino, vsakič ko ne izražamo in ne sprejemamo iz svojega srčnega centra, vsakič ko se omejujemo v zavesti ljubezni, si onemogočamo dostop do vira naše notranje srčne moči, do izvorne čiste Ljubezni. Odpiranje srca brezpogojni ljubezni, brezmejno zaupanje življenju, sprejemanje tega, kar je tukaj in zdaj, vodi do aktivacije izvorne narave našega bitja. Ljubiti in biti ljubljen, preprosto predan ljubezni, kot mali otrok, ki sprejema in daje spontano, z milino in s strastjo. S tem se spreminja doživljanje naše vsakdanjosti. Skozi ta proces življenje postaja bolj osvobajajoče, umirjeno in hkrati vznemirljivo. Ko vstopamo v večje ravnovesje s samim sabo, se hkrati uravnoveša vse. Opažamo vse več na-ključij, ki nam potrjujejo, da gremo v pravo smer v življenju. Tega se vse bolj zavedamo in to občutimo. Bolj čista, odprta in uravnotežena srčna čakra vpliva na boljšo intuicijo. Razvija se jasnočutnost, ki je eden glavnih notranjih čutil za zaznavanje občutkov do sebe in sveta okrog nas.

Meditacija za srce je namenjena čiščenju, odpiranju in uravnoteženju srčne čakre. Lahko jo izvajamo zjutraj in tako dan začnemo z optimizmom, napolni nas z notranjim soncem in srčno močjo. Večerna meditacija pa odstrani vse blokade, ki smo jih morda absorbirali čez dan in nas umirjeno popelje v spanje. Že petnajst minut vsakodnevne meditacije naredi veliko. Vsake toliko pa ji namenimo še malo več časa, za bolj temeljit proces prenove. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KNOF ZAVOD ZA KREATIVNI RAZVOJ SEVNICA - SOCIALNO PODJETJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.