| |
07.10.2015      8:03

Sevniški atleti so minuli konec tedna uspešno nastopili na dveh tekih

Nika, druga na teku na Šmarno goro

Sevniški atleti so minuli konec tedna uspešno nastopili na dveh tekih: v soboto se je v sklopu Pokala gorskih tekov odvijala zadnja preizkušnja, in sicer tek na Šmarno goro.  V stilu letečega starta so po 40 minutni hoji navkreber štartali mlajši dečki in deklice. Med sevniškimi atleti se je najbolje odrezal Tomi Bajc, ki je zasedel 3. mesto in si tako pritekel poleg odličja tudi 1 kilogram težko čokolado.  Ajda Slapšak je bila četrta, njena mlajša sestra Živa pa sedma. Tim Krašovec je med dečki končal na devetem, Julija Kermc pa v kategoriji deklic na 10. mestu. V kategoriji višje si je odlično drugo mesto in dva kilograma čokolade pritekla Nika Dobovšek, Nina Lisec je bila četrta, Tomaž Sešlar pa je med dečki zasedel 6. mesto.

V nedeljo, 5. oktobra pa je v Krškem potekala športna prireditev »Krško teče«. Omenjenega teka se je udeležilo tudi nekaj tekačev AK Sevnica. Nina Lisec je zmagala pri ženskah absolutno na 5 km, uspeh so dopolnile Lea Haler s osvojenim drugim mestom in Melani Knez, ki je bila peta. Pri moških prav tako na 5 km je Miha Povšič osvojil 3. mesto, Mitja Kurnik je bil četrti,  Tomi Bajc pa šesti. Pri fantih letnika 2006 – 08 je na 400m zmagal Timotej Krašovec, Nikola Grubešič je osvojil 14. mesto.