| |
08.09.2015      9:37

Sevniški atleti so se od poletja poslovili z novimi uspehi

Zmagovalci na Krevsovem teku

V soboto, 22.8. je na slikoviti trasi ob Vrbskem jezeru potekal  Coca Cola Junior maraton, kjer je na razdalji 1120 m slavila Živa Slapšak, med tem ko sta v kategoriji višje (1680 m) zmagala Tomi Bajc pri fantih in Ajda Slapšak med deklicami.

Dan kasneje se je na Voglu odvijalo prvenstvo Slovenije gor-dol. Med mlajšimi dečki se je Tomi Bajc uvrstil na drugo mesto, prav tako druga je bila Ajda Slapšak med mlajšimi deklicami. V kategoriji mladincev je odlično tekel Maj Popelar in si z uvrstitvijo na tretje mesto priboril nastop na SP  v gorskih tekih gor-dol v  britanskem Betws Y Coedu.

26. avgusta sta na 15. atletskem mitingu »JERNEJEVO 2015«,  zmagali Sara Karlovšek med mladinkami na 800m in Nika Dobovšek, v kategoriji U14 na 600 m. Nina Lisec je v isti kategoriji osvojila srebrno medaljo.

V sklopu tekov za Dolenjski pokal so  na 21. teku Veronike Deseniške sevniški atleti znova posegli po najvišjih mestih: absolutni zmagovalec 10 km dolge proge je postal Miha Povšič, Mitja Kurnik je na isti progi zmagal v svoji kategorij. Melani Knez je bila na 10km i absolutno druga v ženski konkurenci,  Mateja Jazbec pa je bila druga v svoji kategoriji.  Nina Lisec je bila druga na 5 km dolgi progi.

11. Krevsov tek pa je bil uspešen za Tomija Bajca, Ajdo Slapšak in Živo Slapšak. Tomi in Ajda sta postala absolutna zmagovalca 4,4 km dolge proge, pri čemer je Tomi dosegel rekordni čas v kategoriji do 15 let. Živa je zmagala v svoji kategoriji na 800 m dolgi progi.