Zvečer se bo burja krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
oblačno

SEVNIČANOM 4 NASLOVI DRŽAVNIH PRVAKOV

| |
22.02.2015      14:23

Osvojili so 4 naslove državnih prvakov, 4 naslove državnih podprvakov ter eno nehvaležno, a kljub temu odlično 4.mesto.

V soboto, 21.2.2015 so se karateisti KBV Sevnica prvič pomerili na DP WKSA zveze, kjer so se odlično odrezali. Najmlajši član David Kocman, se je z odličnim nastopom v obeh krogih zavihtel na sam vrh tekmovalnih stopničk in osvojil naslov državnega prvaka pri mlajših pionirjih belih pasov. Pri višjih pasovih ml. pionirjev sta se pomerila kar dva naša člana in tako smo bili priča pravemu klubskemu derbiju v borbi za medalje. Oba  sta se uvrstila med 4 najboljše, kjer je Lan Dragar posegel po 2.mestu, Žiga Plazar pa 4. Tomaž Kajtna je v kategoriji st. pionirjev prepričljivo povedel že v prvem krogu in nato v drugem krogu zasluženo  postal državni prvak. Pri mlajših kadetinjah je Tisa Šantej pometla s konkurenco ter nato z veliko prednostjo pred drugo uvrščeno osvojila zlato medaljo. Tia Šantej se je pomerila v izredno močni konkurenci starejših kadetinj. S svojim izjemnim nastopom se je prebila v finalni krog, kjer je za državno prvakinjo zaostala le z razliko 0,1 točke in tako osvojila srebro. Sledili so ekipni kata nastopi, kjer sta barve KBV Sevnica zastopali dve ekipi in obe posegli po 2.mestu. Za Dragar Lana je bil nastop v borbah krst, saj je prvič nastopil v tej disciplini. Z veliko borbenostjo, premišljenimi tehnikami in željo po osvojitvi naslova državnega prvaka, mu je to tudi zasluženo uspelo. V prvi borbi je zmagal z rezultatom 3:1 in si tako zagotovil svoje mesto v finalu. V finalni borbi pa je  dosegel zadostno število točk za zmago že pred potekom borbe in tako ni bilo nobenega dvoma več, da bo naslov državnega prvaka njegov.