Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

oblačno
Dopoldne bo oblačno in deževno. Meja sneženja bo v južni Sloveniji nad 1400 m nadmorske višine, drugod pa med 800 in 1200 m. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Popoldne bodo padavine slabele in do večera povsod ponehale. Od zahoda se bo začelo jasniti. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 stopinj.
8°C | 8°C
sobota, 22.10.2016
1°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
2°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 22°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

ŠAHOVSKE NOVICE


ŠPORT

| |
24.11.2014      7:56
A A

ŠAHOVSKE NOVICEDeli:

Jesenski čas je še posebej natrpan s šahovskimi dogodki, na kratko le nekaj najvažnejših  rezultatov in novic.

 

Ob prazniku Občine Brežice smo šahisti 4.10. na Čatežu odigrali hitropotezni turnir. V močni konkurenci je zmagala naša mlada igralka Petra Pavlič, 5. in 6. mesto Mirt in Cvirn, 10. Kajtna Klemen.

 

V Mirni Peči je na 1. turnirju Dolenjske kadetske lige  pri najmlajših slavila Pia Rožmanec z Blance, tudi Filip Okorn iz Tržišča je bil odličen s 3. mestom (39 igr.). Na turnirju do 12 let so bili naši 9. Nina Bobnič, 16. Klemen Kajtna in 24. Primož Strah (26 igr.).

 

V Celju smo med 9. in 19. oktobrom igrali 1. člansko ligo vzhod. Mi smo bili letos predvsem zaradi finančne stiske oslabljeni, posebno v prvem tednu, zato smo visoko izgubljali dvoboje z ekipami, katere smo včasih premagovali. Trikrat smo nesrečno tesno izgubili že »dobljene« dvoboje, enkrat pa smo igrali neodločeno. Tako smo na koncu izpadli iz te lige v nižjo 2. ligo.

 

V tem času je bilo v Celju tudi enodnevno Ekipno klubsko DP do 12 let, na katerem smo nastopili z našo mlado ekipo dečkov iz šahovske šole (8, 9, 10, 10 let). Ekipa je uspela samo enkrat zmagati, kar je na koncu zadostovalo za skromno 17. mesto med 18 ekipami.

 

Društvo invalidov Sevnica je ob našem občinskem prazniku 8. 11. organiziralo 1. Spominski turnir v spomin na svoje preminule člane šahiste in ustanovitelje društva Borisa Debelaka, Jožeta Radeja, Alojza Jermana, Jožeta Maurerja, Janka Kešeta, Čeda Cvetanovskega in Janeza Blasa. Sodelovalo je 11 igralcev, po 7 kolih pa je zmagal domačin Bojan Smerdel pred Grčarjem in Juričem iz Zagorja. V ekipnem seštevku  pa so Zagorjani zbrali pol točke več od domačinov.

 

Na turnirju ob Prazniku Občine Sevnica v Športnem domu se je zbralo 19 šahistov. Po 7 kolih sta si mesto na vrhu razdelila naš MK Martin Povše in mednarodni mojster Vladimir Hreščak iz Hrvaške, 3. mesto L. Cvirn. Letos je bilo v istem času po Sloveniji več tekmovanj (državna liga, 2. liga vzhod, 3. liga vzhod in še druga), zato so izostali šahisti klubov iz Posavja in Dolenjske. Veseli pa smo bili nastopa naših najmlajših, ki so se hrabro kosali z izkušenimi odraslimi.

 

Za zaključek tega javljanja še napoved nekaterih naših tekmovanj do konca leta:

- Dolenjska kadetska liga, 2. turnir                                                Žužemberk, 22.11.

- Srednješolsko posam. DP                                                          M. Sobota, 6.12.

- Medobčinsko posam. šolsko prvenstvo                                       OŠ Boštanj, 6.12.

- 33. Debelakov memorial                                                           Krmelj, 6.12.

- Področno posam. šol. prv.                                                                  v obč. Brežice, 13.12.

- 20. Radejev memorial                                                               Blanca, 28.12.

 

Opomba: - po možnosti bo naknadno članku priključena za objavo še kakšna fotografija s strani DI Sevnica

                oz. člana ŠK;

                                                                                                       Ludvik Cvirn

 

 

 

 

 

 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
28.10.2016 | Družabni dogodki
Osrednja slovesnost ob prazniku KS Šentjanž

Bodite prvi pri oddaji mnenja.