POKAL TERME OLIMIA: KMN Sevnica po prvi tekmi v nelagodnem položaju

V pokalu Terme Olimia sta se na Škofijah pomerila KMN Bronx in KMN Sevnica. Gostitelji so v zaspani in ne preveč atraktivni tekmi realizirali svoje priložnosti, Sevničani pa so zadevali okvir vrat. KMN BRONX ŠKOFIJE : KMN SEVNICA 4:0 (1:0)

Prva žoga je pripadla domačinov, ki so že v uvodnih minutah sprožili nekaj nevarnih strelov proti sevniškemu vratarju. Pri Posavcih si je priložnosti priigral Krnc, vendar je bil v zaključku akcije premalo zbran. Škofjoti so prvič zadeli v 7. minuti ko je Radišković hitro izvajal avt v višini sevniškega kazenskega prostora, Isić je zaspal v obrambi, Čuku pa ni bilo težko zadeti prazna vrata. Domačini so bili po hitrem vodstvu v naletu in so imeli še nekaj lepih priložnosti za povečanje izida, toda ostalo je pri minimalni prednosti. Sevnica je bila v določenih obdobjih tekme v terenski pobudi, imela je tudi nekaj zrelih priložnosti, vendar je bil domači vratar vselej na pravem mestu oziroma je strel končal v ali za okvirom vrat. Tudi na drugi strani se lahko Govekar pohvali z nekaterimi izvrstnimi posredovanji.

V drugem polčasu so igralci Bronxa stopili na žogo in umirili igro. ''Uspavani'' Sevničani se tokrat niso najbolje znašli v taktični postavitvi trenerja Jonteza. V napadu jim je sreča obrnila hrbet, saj zoga nikakor ni hotela v gol. Na drugi strani pa so domačini izkoristili ponovno napako v obrambi in povišali prednost. Južni primorci so v zaključku tekme dosegli še dva zadetka in si tako priigrali lepo prednost pred povratnim srečanjem, ki se bo igralo 29.11.2013 v športni dvorani Sevnica ob 20:00 uri.

Ekipo so sestavljali:
Sebastijan Šribar, Ševzet Mehić, Matej Zakšek, Denis Isić, Domen Krnc, Alen Drapić, Denis Govekar, Irnes Škorić, Jan Nečemer, Mihael Grigić in Matej Kranjčevič.

Preostali rezultati četrtfinale, 1. tekma, 15.11.

KMN Oplast Kobarid – KMN Slemen 5:3 (2:1)
0:1 Grušovnik (8.), 1:1 Ručna (12.), 2:1 Gašperut (18.), 3:1 Ručna (24.), 4:1 Ručna (32.), 4:2 Založnik (38.), 4:3 Založnik (39.), 5:3 Ručna (40.)

FC Litija – Stripy Inštalacije Derlink 6:3 (4:2)

1:0 Pertič (2.), 2:0 Vrhovec (4.), 3:0 Tokič (6./6m), 3:1 Bubnjič (14.), 4:1 Ručna (15.), 4:2 Hasanbegovič (20.), 4:3 Langerholc (25.), 5:3 Pettič (37.), 6:3 Pertič (40.)
Kix Ajdovščina – Dobovec Trgovine Jager 3:4 (0:1)
0:1 Šnofl (14.), 1:1 Likar (31.), 1:2 Šnofl (32.), 1:3 Lojen (33.), 2:3 Sukanovič (36.), 2:4 Šnofl (39.). 3:4 Jereb (40.)