jasno

Novo veselje rokometašev

| |
24.10.2013      11:54

Sevniški rokometaši so premagali ekipo Trimo Trebnje in se skupaj z navijači veselili četrte zmage v državnem prvenstvu.

Začetek tekme 8. kroga je pripadel Sevničanom, ki so v 3. minuti povedli 3:1. V naslednjih 10. minutah so bili domačini šestkrat zapored neuspešni in nezbrani v napadu, kar so gostje izkoristili in povedli 3:5. Minuto odmora je zahteval domači trener Godec in dal fantom napotke, ki so jih uspešno izpeljali in v 18. minuti je bil rezultat 7:5. Trener gostov Šavrič je s svojo minuto odmora prekinil niz Sevnice, njegovi fantje pa so naredili nov niz 0:4 in povedli 7:9. Domačini so po zaslugi uspešni obramb Božiča, boljši igri v obrambi in razigranem Dražetiču v napadu uspeli priti do izenačenja in na odmor sta odšli ekipi  pri rezultatu 10:10.

Rezultatska izenačenost je trajala do 39. minute, ko je Sušin zadnjič izenačil na 14:14. Sevniška obramba je začela še bolje delovati, Božič pa je nadaljeval z dobrimi obrambami. V napadu pa sta se razigrala Flajs in Fižuleto, kar je Sevničane v 42. minuti privedlo do vodstva 17:14. Z novo minuto odmora tokrat gostje niso uspeli zaustavili naleta domačinov. V 48. minuti je pri rezultatu 20:15 gostujoči trener izkoristil še zadnjo priložnost za dajanje napotkov svojim igralcem, ki pa jih le-ti niso uspeli izvesti na igrišču. Z obrambami sedemmetrovk se je izkazal še domači vratar Bratanovič in v 58. minuti je bila prednost domačih že sedem zadetkov (24:17). Do konca tekme so gostje uspeli poraz le malo omiliti, končni rezultat pa je bil 25:19.

Veselje domačih igralcev in navijačev se je lahko začelo po ustaljenem ritualu s klubsko himno in plesom. Igralci so se navijačem zahvalili za spodbudo, navijači pa so jih nagradili z bučnim aplavzom.

V soboto, 26.10.2013, Sevnica gostuje v Ormožu, v Trebnje pa prihaja Izola.