Na squash turnirju v Podčetrtku zmagala Mojca ......

| |
25.10.2013      17:19

Na squash turnirju v Podčetrtku zmagala Mojca Blažič in Tomaž Jenko

Na prvem turnirju v sezoni 2013/14, ki ga je v Podčetrtku organiziral Squash klub igRaj Sevnica, se je v soboto, 19.10., zbralo 5 deklet in 6 fantov, ki so se pomerili v dveh konkurencah. V ženskem delu je prepričljivo slavila Mojca Blažič (SqK igRaj Sevnica) pred Beti Jenko (SqK Kranj) in Ksenijo Kmetič (SqK igRaj Sevnica),  v mešani pa Tomaž Jenko (SqK Kranj) pred Srečem Kregarjem in Tomažem Čampa (oba SqK igRaj Sevnica).

Med dekleti je s štirimi zmagami prepričljivo slavila Mojca Blažič, za katero je bil to prvi nastop na turnirjih v Podčetrtku. Razplet na ostalih mestih je bil zelo tesen, saj je na koncu odločala razlika v osvojenih nizih. Na drugem mestu je tako pristala Beti Jenko, na tretjem pa Ksenija Kmetič. Četrto in peto mesto sta pripadli Suzani Brezak in še eni novinki na turnirjih v Podčetrtku, Marinki Horvat. Ne gre spregledati, da so vse tekmovalke vsaj enkrat zmagale!

V mešani kategoriji pa sta se poleg fantov več kot dostojno pomerili še Mojca in Suzana. Iz predtekmovalnih skupin so se v polfinale na papirju dokaj pričakovano uvrstili Tomaž Jenko, Sreč Kregar, Gvido Novak in Tomaž Čampa. Izjemno malo je za prvi polfinalni nastop zmanjkalo mladincu novincu na squash turnirjih, Borutu Žičkarju. Polfinalni tekmi sta se odvili po napovedih, tako da sta se v finalu pomerila Sreč Kregar, ki je nadigral Gvida Novaka, in Tomaž Jenko po zmagi nad Tomažem Čampa. Sreč v svojem prvem finalnem nastopu na squash turnirjih ni uspel premagati Jeneta, ki je na turnirjih SqK igRaj zmagal še četrtič. V tekmi za tretje mesto in ponovitvi iz predtekmovalne skupine Gvido ni uspel še enkrat premagati Tomaža, ki je zasedel končno tretje mesto.