14°C

KMN Sevnica U21: rutinska zmaga proti Ptuju

| |
28.02.2014      12:08

V četrtek 27. februarja se je ob 18 uri odigrala zaostala tekma 10. kola državnega prvenstva v malem nogometu do 21 let. Škorić je k zmagi prispeval 3 zadetke in s tem postal najboljši strelec z doseženimi 22-timi goli. KMN SEVNICA : FC PTUJ 4:1 (8:3)

Tekma ni imela pravega tekmovalnega naboja, saj je bilo pred zadnjim kolom že jasno, da bodo Sevničani osvojili prvo mesto v skupini vzhod. Gostje s Ptuja so na tekmo pripotovali v okrnjeni zasedbi, vseeno pa so povedli. Zaspani Sevničani so se počasi prebujali in v 11-ti minuti preko Drapića izenačili. Nato je vajeti igre v noge prevzel Škorić in do polčasa zabil svoj hat-trick.

V drugem polčasu je sevniški trener v igro poslal igralce, ki so do sedaj dobivali manj priložnosti za igro. Nekaj nihanja v igri je bilo videti, vendar zmaga ni bila vprašljiva. Do konca tekme so se med strelce vpisali še Ržen, Baznik, Tomažič in Drapić.

23. marca bodo na sporedu prvi polfinalni obračuni. Aktualni mladinski državni prvaki bodo prvo tekmo igrali v gosteh pri KMN Oplast Kobarid, teden kasneje pa doma v sevniški športni dvorani. V finale bo napredovala tista ekipa, ki v skupnem seštevku obeh srečanj doseže boljši seštevek obeh rezultatov. V primeru, da je seštevek obeh rezultatov enak, se upošteva za prednost več doseženih zadetkov v gosteh. V kolikor je pri seštevku obeh rezultatov enako tudi število doseženih zadetkov v gosteh, o zmagovalcu odločajo kazenski streli, brez predhodnih podaljškov.