KMN Sevnica U21: mladinci preko Litije do ......

| |
11.02.2014      9:47

KMN Sevnica U21: mladinci preko Litije do prvega mesta v skupini

V ponovitvi lanskega finala Državnega prvenstva U21 vzhod so Sevničani v napeti končnici uspeli odbiti vse napade Litijanov in jih spodrinili s prvega mesta. KMN SEVNICA : FC LITIJA 4:3 (2:1)

Oba stratega sta se zavedala pomembnosti tekme, zato smo v uvodnih minutah gledali sila enakovredno srečanje. Nato pa je Kugler, povratnik po poškodbi, sprožil pravo bombo s 15-tih metrov, žoga pa je končala pod prečko. Isti igralec se je minuto zatem ponovno vpisal med strelce. Tokrat je gostujočemu vratarju poslal žogo med nogami in že je bilo 2:0. Domačinom je za trenutek popustila koncentracija v obrambi, kar so gostje izkoristili in znižali rezultat. Krnc in Škorić bi lahko povišala prednost do polčasa, vendar sta njuna strela končala v okviru vrat.

V drugem delu sta Krnc in Grigić poskrbela za lepo prednost, goste pa prisilili, da so zaigrali s 5. igralcem v polju. Varovanci Jonteza so se dobro branili, vseeno pa so Litijani spravili dve žogi v Pečnikovo mrežo. S prestižno zmago so Sevničani prevzeli prvo mesto na lestvici.

Do konca skupinskega dela sta še dva kola. Posavci se bodo najprej pomerili z Veliki Laščami, potem pa še FC Ptuj.