20°C
NED.
25°C

KMN Potočje projektiranje Sevnica: točke ostale doma

V 16. krogu 1. Slovenske futsal lige so postali jasni potniki za končnico. Med njimi ni ekipe iz Posavja, ki so tokrat visoko premagali ekipo iz Sodražice. KMN POTOČJE PROJEKTIRANJE SEVNICA: ŠD EXTREM 9:4 (3:2)
Gostje so na sevniški parket stopili z zelo pomlajeno zasedbo, saj se jim je to sezono poškodovalo kar 6 standardnih igralcev članske ekipe. Že v uvodnih minutah se je videlo, da bo šlo za enosmerni promet. Domači so od prve sekunde vzeli vajeti igre v svoje roke. Z izvrstnimi obrambami se je izkazal vratar Sever, ki je imel velike zasluge, da je Sevnica na odmor odšla z minimalno prednostjo.

Prelomni trenutek tekme se je zgodil v uvodnih minutah drugega polčasa. Dejan Bizjak je v svojem 6-metrskem prostoru igral z roko. Sodniška dvojica je pokazala na belo točko. Odgovornost za izvedbo kazenskega udarca je prevzel gostujoči kapetan Matelić. Njegovo namero je prebral domači vratar Denis Govekar in ubranil najstrožjo kazen. Od tega trenutka dalje so varovanci trenerja Mitje Jonteza stopili na plin in tekmo obrili v svojo korist.

Z zmago so se zavihteli na 5. mesto prvenstvene lestvice. V naslednjem kolu se bodo odpravili v Rogatec k najresnejšemu kandidatu na naslov državnega prvaka..

Na tem mestu zahvala vsem navijačem in podpornikom kluba ter sponzorju tekme GEN I. Galerijo slik iz sobotne tekme si lahko pogledate na klubski spletni strani in socialnem omrežju  facebook, kjer najdete tudi vse zadetke in izjavi domače trenerja ter gostujočega kapetana.

Rezultati:

1. SFL, 16. krog

Potočje Projektiranje Sevnica – ŠD Extrem 9:4 (3:2)
1:0 Bizjak (10.), 2:0 Nečemer (12.), 3:0 Bizjak (19.), 3:1 Žalec (19.), 3:2 Koprivnjak (20./ag), 4:2 Bizjak (24.), 5:2 Krnc (30.), 6:2 Škorič (31.), 7:2 Božičnik (33.), 8:2 Kurtić (33.), 8:3 Matelič (36.), 9:3 Govekar (37.), 9:4 Okič (40.)

FC Litija – KMN Puntar 7:2 (3:1)
0:1 Volarič (6.), 1:1 Begič (8.), 2:1 Radiškovič (20.), 3:1 Radiškovič (20.), 4:1 Ručna (25.), 5:1 Vrhovec (25.), 6:1 Ručna (31.), 7:1 Pantič (35.), 7:2 Čujec (40.)

RE/MAX Maribor – KMN Bronx Škofije 3:0 (1:0)
1:0 Fideršek (4.), 2:0 Čeh (33.), 3:0 Vrabel (38.)

KMN Velike Lašče – Dobovec Pivovarna Kozel 2:4 (2:1)
0:1 Lojen (7.), 1:1 Klarič (17.), 2:1 Pirman (19./6m), 2:2 Lojen (32.), 2:3 Kroflič (35.), 2:4 Mordej (38.)

KMN Oplast Kobarid – KMN Benedikt 5:1 (5:0)1:0 Vulikič (2.), 2:0 Skubin (7.), 3:0 Vulikič (11.), 4:0 Kusterle (15.), 5:0 Ručna (17.), 5:1 Rola (30.)

Tekst&foto: T.B./KMN Sevnica