Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 07.12.2016

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Tudi drugod bo precej jasno, ponekod pa se bo predvsem dopoldne zadrževala nizka oblačnost, po nekaterih nižinah pa megla, ki se bo lahko v Prekmurju zadržala večino dneva. Najvišje dnevne temperature bodo v krajih z dolgotrajno meglo malo pod 0, drugod od 1 do 5, na Primorskem do 12 stopinj C.
-5°C | 3°C
četrtek, 08.12.2016
-6°C | 8°C
petek, 09.12.2016
-1°C | 9°C
sobota, 10.12.2016
-4°C | 11°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 10°C
Opozorila
Sreda, 7.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
3°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

KICKBOXING DRŽAVNO PRVENSTVO


ŠPORT

| |
27.04.2014      13:53
A A

KICKBOXING DRŽAVNO PRVENSTVO


Člani KBV Sevnica na DP osvojili 12 medalj, 4 zlate, 6 srebrnih in 2 bronasti; Izjemen uspeh mladega Roberta Pavčnika, ki je bil na DP nepremagljiv, osvojil je dve 1.mesti;


Polfinale: Robert Pavčnik (Levo) v kategoriji - 74 kg mladinci
Polfinale: Robert Pavčnik (Levo) v kategoriji - 74 kg mladinci
Deli:

Kljub hladnemu in oblačnemu vremenu je bilo na Ptuju v soboto zelo vroče. Na 1. turnirju za državno prvenstvo Slovenije v kickboxingu  v disciplinah point fighting (PF) in kick lightu (KL) se je zbralo nekaj manj kot 300 tekmovalcev iz 21 slovenskih klubov, ki so se pomerili v že omenjenih disciplinah. Na prvenstvu, ki ga je organizirala KBZS v sodelovanju z domačim KBV Ptuj, smo bili priča zelo razburljivim  in kvalitetnim borbam v KL, kjer nastopa vedno več tekmovalcev. Nastopili so tudi nekateri nosilci medalj iz zadnjega EP in SP. Sevniški kickboksarji so se uspešno kosali s svojimi nasprotniki vse do finala. Nekaterim, ki so na tekmovalni sceni že nekaj let, tudi v samem svetovnem vrhu, pa so morali žal »priznati« njihovo premoč. To pa ni veljalo za mlada športnika Roberta Pavčnika in Gašperja Zajca ter izkušenega Saša Vukadinoviča, ki so v svojih kategorijah osvojili prva mesta. Izjemna borbenost in želja po zmagi pa je mladega Roberta Pavčnika prvič popeljala na najvišje stopničke. Kljub temu, da so borbe trajale 3 x 2 min, pa so Robertu dale novih moči, da je na poti do vrha v kategoriji – 74 kg premagal  prav vse. Premagal je celo večkratnega državnega prvaka in nosilca s številnih mednarodnih turnirjev, Hliš Žana iz KBV Ptuj, v finalu pa se je nato moral pomeriti še s klubskim kolegom Klemnom Skerbišem in na koncu slavil zmago. Prav tako je slavil zmago v kategoriji – 79 kg. Tudi ostali naši so bili izjemni. Preprosto nam zmanjka prostora, če bi naštevali vse njihove dosežke. Še posebej pa je treba omeniti izjemen debitantski nastop Filipa Španbauerja, člani – 74 kg, ki so ga sodniki nedvomno oškodovali zmage in kasneje še finala. V prihodnje bo Filip še kako nevaren in resen tekmec slehernemu, ki mu bo stal nasproti. V isti kategoriji se je Alexu Likozar uspelo prebiti v finale, kjer pa je klonil proti nasprotniku, ki je premagal našega Filipa v polfinalu. Alex se je nato pomeril še v svoji kategoriji - 69 kg, kjer je v polfinalu premagal Radej Mitjo iz KTB Krško, v finalu pa je moral priznati premoč starejšemu, izkušenejšemu in nedvomno enemu najboljšemu kickboksarju pri nas in na svetu. Rudolf Grega iz Hwarang Maribor je bil tudi tokrat nepremagljiv in zasluženo osvojil 1.mesto. Žan Hižman je v kategoriji – 79 kg po prvem kolu naletel v polfinalu zopet na večkratnega državnega prvaka in bronastega z zadnjega EP Marjana Bolharja iz KBV Domžale. Presenečenj ni bilo. Bolhar je premagal Žana in kasneje v finalu tudi prepričljivo zmagal. Žan se je na koncu moral zadovoljiti s tretjim mestom. Maruša Crnić je bila naša edina predstavnica nežnejšega spola, ki je ponovno opozorila nase. Kar v obeh disciplinah, tako v svoji kategoriji – 55 kg in eni višje – 60 kg se ji je z izredno borbenostjo uspelo prebiti v finale, kjer pa ji je na koncu zmanjkalo nekaj točk in moči za osvojitev prvega mesta. V obeh disciplinah je zmago slavila Ramadani Melinda iz KBV Zagorje. Čestitke za izjemen uspeh na DP na Ptuju gredo prav vsem nastopajočim članom KBV Sevnica. Priložnosti za ponovni ali še večji uspeh pa bodo imeli člani KBV Sevnica že naslednji mesec v Brežicah, kjer bodo nekateri preizkusili svojo vzdržljivost in moč v ring disciplinah Full contactu, Low kicku in K-1r. Do takrat pa tudi v sevniškem klubu upajo, da bodo pridobili kakšnega resnejšega sponzorja, ki bi jim lahko omogočal svetlejšo prihodnost, saj višjih tekmovalnih ambicij, ki jim v klubu ne manjka, ne skrivajo. Imajo mlade perspektivne športnike, ki so željni uspehov, za preboj med najboljše pa jim nedvomno primanjkuje konstantna in zadostna finančna podpora. Z dodatno finančno pomočjo pa bi se lahko udeleževali tudi tekmovanj izven naših meja predvsem na višjih nivojih in v izboru selektorja reprezentance za nastop na EP in SP. Klub se iskreno zahvaljuje JZ KŠTM Sevnica, da je za DP omogočila organiziran prevoz s kombijem.

Rezultati članov KBV Sevnica v KL disciplini:

Mladinci:

1.PAVČNIK Robert, - 74 kg

2.SKERBIŠ Klemen, -74 kg

1.PAVČNIK Robert, - 79 kg

1.ZAJC Gašper, + 94 kg

Člani:

2.LIKOZAR Alex, - 69 kg

2.LIKOZAR Alex, - 74 kg

3.ŠPANBAUER Filip, - 74 kg

3.HIŽMAN Žan, - 79 kg

5.-6.PLETERŠIČ Sašo, - 84 kg

1.VUKADINOVIČ Sašo, - 94 kg

2. KRIVEC SIMIČ Robert, + 94 kg

Članice:

2.CRNIČ Maruša, - 55 kg

2.CRNIČ Maruša, - 60 kg

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Klub borilnih veščin Sevnica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Klub borilnih veščin Sevnica
Klub borilnih veščin Sevnica
Kozjanska ulica 11
Tel:040 986 262
Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
08.12.2016 | Šole in vrtci
Čarobni obisk Gradu Sevnica
08.12.2016 | Šole in vrtci
Pravljični kino s čajanko
09.12.2016 | Družabni dogodki
Vencember: Zapojmo skupaj
15.12.2016 | Družabni dogodki
Delavnica: izdelovanje novoletnih okraskov
15.12.2016 | Šole in vrtci
Vencember: Športne delavnice
15.12.2016 | Šole in vrtci
Pravljični kino s čajanko
15.12.2016 | Umetnost
Odprtje slikarske razstave JESENSKE TRANSPARENCE LAPIS ART-A
16.12.2016 | Kultura
Dobrodelna predstava: Dosmrtno življenje
16.12.2016 | Družabni dogodki
Vencember: Striptiz

Bodite prvi pri oddaji mnenja.