Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.02.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo zmerno do pretežno oblačno in povečini suho. Spet bo začel pihati jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 12, v vzhodni Sloveniji do 14 stopinj C.
5°C | 16°C
četrtek, 23.02.2017
5°C | 16°C
petek, 24.02.2017
7°C | 13°C
sobota, 25.02.2017
2°C | 8°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 22.2.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

KICKBOXING DRŽAVNO PRVENSTVO


ŠPORT

| |
27.04.2014      13:53
A A

KICKBOXING DRŽAVNO PRVENSTVO


Člani KBV Sevnica na DP osvojili 12 medalj, 4 zlate, 6 srebrnih in 2 bronasti; Izjemen uspeh mladega Roberta Pavčnika, ki je bil na DP nepremagljiv, osvojil je dve 1.mesti;


Polfinale: Robert Pavčnik (Levo) v kategoriji - 74 kg mladinci
Polfinale: Robert Pavčnik (Levo) v kategoriji - 74 kg mladinci
Deli:

Kljub hladnemu in oblačnemu vremenu je bilo na Ptuju v soboto zelo vroče. Na 1. turnirju za državno prvenstvo Slovenije v kickboxingu  v disciplinah point fighting (PF) in kick lightu (KL) se je zbralo nekaj manj kot 300 tekmovalcev iz 21 slovenskih klubov, ki so se pomerili v že omenjenih disciplinah. Na prvenstvu, ki ga je organizirala KBZS v sodelovanju z domačim KBV Ptuj, smo bili priča zelo razburljivim  in kvalitetnim borbam v KL, kjer nastopa vedno več tekmovalcev. Nastopili so tudi nekateri nosilci medalj iz zadnjega EP in SP. Sevniški kickboksarji so se uspešno kosali s svojimi nasprotniki vse do finala. Nekaterim, ki so na tekmovalni sceni že nekaj let, tudi v samem svetovnem vrhu, pa so morali žal »priznati« njihovo premoč. To pa ni veljalo za mlada športnika Roberta Pavčnika in Gašperja Zajca ter izkušenega Saša Vukadinoviča, ki so v svojih kategorijah osvojili prva mesta. Izjemna borbenost in želja po zmagi pa je mladega Roberta Pavčnika prvič popeljala na najvišje stopničke. Kljub temu, da so borbe trajale 3 x 2 min, pa so Robertu dale novih moči, da je na poti do vrha v kategoriji – 74 kg premagal  prav vse. Premagal je celo večkratnega državnega prvaka in nosilca s številnih mednarodnih turnirjev, Hliš Žana iz KBV Ptuj, v finalu pa se je nato moral pomeriti še s klubskim kolegom Klemnom Skerbišem in na koncu slavil zmago. Prav tako je slavil zmago v kategoriji – 79 kg. Tudi ostali naši so bili izjemni. Preprosto nam zmanjka prostora, če bi naštevali vse njihove dosežke. Še posebej pa je treba omeniti izjemen debitantski nastop Filipa Španbauerja, člani – 74 kg, ki so ga sodniki nedvomno oškodovali zmage in kasneje še finala. V prihodnje bo Filip še kako nevaren in resen tekmec slehernemu, ki mu bo stal nasproti. V isti kategoriji se je Alexu Likozar uspelo prebiti v finale, kjer pa je klonil proti nasprotniku, ki je premagal našega Filipa v polfinalu. Alex se je nato pomeril še v svoji kategoriji - 69 kg, kjer je v polfinalu premagal Radej Mitjo iz KTB Krško, v finalu pa je moral priznati premoč starejšemu, izkušenejšemu in nedvomno enemu najboljšemu kickboksarju pri nas in na svetu. Rudolf Grega iz Hwarang Maribor je bil tudi tokrat nepremagljiv in zasluženo osvojil 1.mesto. Žan Hižman je v kategoriji – 79 kg po prvem kolu naletel v polfinalu zopet na večkratnega državnega prvaka in bronastega z zadnjega EP Marjana Bolharja iz KBV Domžale. Presenečenj ni bilo. Bolhar je premagal Žana in kasneje v finalu tudi prepričljivo zmagal. Žan se je na koncu moral zadovoljiti s tretjim mestom. Maruša Crnić je bila naša edina predstavnica nežnejšega spola, ki je ponovno opozorila nase. Kar v obeh disciplinah, tako v svoji kategoriji – 55 kg in eni višje – 60 kg se ji je z izredno borbenostjo uspelo prebiti v finale, kjer pa ji je na koncu zmanjkalo nekaj točk in moči za osvojitev prvega mesta. V obeh disciplinah je zmago slavila Ramadani Melinda iz KBV Zagorje. Čestitke za izjemen uspeh na DP na Ptuju gredo prav vsem nastopajočim članom KBV Sevnica. Priložnosti za ponovni ali še večji uspeh pa bodo imeli člani KBV Sevnica že naslednji mesec v Brežicah, kjer bodo nekateri preizkusili svojo vzdržljivost in moč v ring disciplinah Full contactu, Low kicku in K-1r. Do takrat pa tudi v sevniškem klubu upajo, da bodo pridobili kakšnega resnejšega sponzorja, ki bi jim lahko omogočal svetlejšo prihodnost, saj višjih tekmovalnih ambicij, ki jim v klubu ne manjka, ne skrivajo. Imajo mlade perspektivne športnike, ki so željni uspehov, za preboj med najboljše pa jim nedvomno primanjkuje konstantna in zadostna finančna podpora. Z dodatno finančno pomočjo pa bi se lahko udeleževali tudi tekmovanj izven naših meja predvsem na višjih nivojih in v izboru selektorja reprezentance za nastop na EP in SP. Klub se iskreno zahvaljuje JZ KŠTM Sevnica, da je za DP omogočila organiziran prevoz s kombijem.

Rezultati članov KBV Sevnica v KL disciplini:

Mladinci:

1.PAVČNIK Robert, - 74 kg

2.SKERBIŠ Klemen, -74 kg

1.PAVČNIK Robert, - 79 kg

1.ZAJC Gašper, + 94 kg

Člani:

2.LIKOZAR Alex, - 69 kg

2.LIKOZAR Alex, - 74 kg

3.ŠPANBAUER Filip, - 74 kg

3.HIŽMAN Žan, - 79 kg

5.-6.PLETERŠIČ Sašo, - 84 kg

1.VUKADINOVIČ Sašo, - 94 kg

2. KRIVEC SIMIČ Robert, + 94 kg

Članice:

2.CRNIČ Maruša, - 55 kg

2.CRNIČ Maruša, - 60 kg
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Klub borilnih veščin Sevnica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Klub borilnih veščin Sevnica
Klub borilnih veščin Sevnica
Kozjanska ulica 11
Tel:040 986 262
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3
24.02.2017 | Družabni dogodki
Počitnice v MC: Lan party
25.02.2017 | Družabni dogodki
Srečanje prostovoljcev
27.02.2017 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
27.02.2017 | Šport
Športnik leta občine Sevnica 2016
28.02.201 | Kultura
Ženske
28.02.2017 | Ostalo
Pogovorni večer z gostoma Rafkom in Nado Irolič
28.02.2017 | Družabni dogodki
Graščakova hči pustuje z otroki
28.02.2017 | Šport
Tai chi
02.03.2017 | Tečaji in delavnice
Skupinske psihosocialne igre za otroke in mlade
02.03.2017 | Tečaji in delavnice
Srečanje prostovoljcev programa Večgeneracijski center Posavje
02.03.2017 | Družabni dogodki
Graščakova hči bere pravljico
03.02. - 28.02.2017 | Ostalo
Razstava likovnih del Sonje Tkalec
03.03.201 | Ostalo
Barve življenja – razstava enkavstik Slavice Bošnjak
03.03.201 | Turizem
Degustacija na notranji kmečki tržnici
03.03.2017 | Tečaji in delavnice
Pilates za otroke in mladostnike
03.03.2017 | Družabni dogodki
Večer družabnih iger: kviz VEM

Bodite prvi pri oddaji mnenja.