Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodni Sloveniji precej jasno, drugod pa večinoma oblačno ali megleno. Pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -11, na Primorskem malo nad 0 stopinj C.
-7°C | -4°C
sreda, 25.01.2017
-7°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-6°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-7°C | -3°C
sobota, 28.01.2017
-12°C | 3°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-7°C
-4°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

EVROPSKI KICKBOXING POKAL


ŠPORT

| |
15.02.2016      22:45
A A

EVROPSKI KICKBOXING POKAL


Aleksandra Spaseski in Teja Cesar osvojili srebrni medalji v kick lightu


Aleksandra in Teja
Aleksandra in Teja
Deli:

Ta vikend je v Karlovcu potekal Evropski kickboxing pokal, ki je privabil rekordno število nastopajočih. Športna dvorana Mladost je pokala po šivih. V različnih disciplinah in težnostnih kategorijah je nastopilo 1535 tekmovalcev in tekmovalk iz kar 21 evropskih držah.  Nedeljski obračun našim ni bil ravno naklonjen.  Že uvodoma so bili s strani hrvaškega sodnika na borišču 5 deležni diskvalifikacije zaradi napačne nošnje »neustreznih« športnih hlač, katere so potem v nadaljevanju morali zamenjati z drugimi. Da bi bila mera nezadovoljstva polna, pa so še domači delilci pravice poskrbeli, da se sevniški fantje na tem borišču enostavno niso mogli uvrstiti v naslednje kolo. Jan Androjna, Tim Žičkar, Robert Pavčnik in Žiga Žveglič, so žal ostali brez uvrstitve na tem prvenstvu. Po zares slabem uvodnem začetku, pa sta v nadaljevanju tekmovanja pripravili prijetno presenečenje naši mladinki Aleksandra Spaseski in Teja Cesar.  Zaradi preobremenjenosti so bile posamezne kategorije deklet prerazporejena v ring pod okrilje izkušenejših sodnikov. Sledile so lepe in atraktivne borbe, še posebej pa so bili v sevniškem taboru veseli poštenega in odločnega sojenja. Aleksandra se je v prvem kolu pomerila z Marijo Despotović iz KBK Prnjavor in jo premagala s 3:0, v polfinalu pa je odpravila še Edito Brkić iz KBK Borac s  3:0. V finalu je Aleksandra po ogorčenem boju izgubila z Madžarko Bonito Kurti.  Na koncu je zasluženo osvojila srebrno medaljo. Sledil je še en dober nastop 17-letne Teje, ki je bila prvo kolo prosta, v drugem pa je odpravila Slovakinjo Knizkovo s 3:0. V borbi za zlato medaljo bi morala Teja nastopiti samo še proti Hrvatici Predrijevac, vendar pa zaradi močne dehidracije enostavno ni mogla več nastopiti. Teja se je na koncu morala zadovoljiti s srebrno medaljo, kar je zelo lep uspeh.

 

V klubu upajo, da bodo za letošnji prvi del tekmovalne sezone pravočasno pridobili tako donatorje kot sponzorje za realizacijo planiranih ciljev tekmovalne sezone. Čakajo jih namreč nastopi na treh turnirjih za DP na Ptuju, Brežicah in Novi Gorici, ter zelo močni mednarodni turnirji v Bihaću, Puli, Tešanju, Pragi, evropski pokal v Beogradu in svetovni pokali v Innsbrucku, Budimpešti in Riminiju. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Klub borilnih veščin Sevnica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Klub borilnih veščin Sevnica
Klub borilnih veščin Sevnica
Kozjanska ulica 11
Tel:040 986 262
Grajske novice
Številka: AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.