Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
10°C | 21°C
petek, 26.05.2017
7°C | 23°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 25°C
nedelja, 28.05.2017
9°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

DRŽAVNO JKA KARATE PRVENSTVO


ŠPORT

| |
22.02.2014      17:07
A A

DRŽAVNO JKA KARATE PRVENSTVO


Tia Šantej, Tereza Alja Kožar in Tisa Šantej postale državne prvakinje


Ekipne državne prvakinje (Tereza Kožar, Tia in Tisa Šantej)
Ekipne državne prvakinje (Tereza Kožar, Tia in Tisa Šantej)
Deli:

V nedeljo 9. Februarja 2014 je v Vodicah potekalo državno prvenstvo v JKA karateju. Nastopilo je 206 tekmovalcev, med njimi tudi karateisti KBV Sevnica. Med ekipnimi nastopi v katah so prvi nastopili mlajši dečki v postavi Lan Dragar, Žiga Plazar, Aleksander Kožar in osvojili odlično 5.mesto. Sledila je kategorija kadetinj do 17 let, kjer so Tia Šantej, Tereza Alja Kožar in Tisa Šantej pokazale, da sodijo v sam vrh in v močni konkurenci z prepričljivim nastopom postale državne prvakinje. Kot prva med posameznimi nastopi je nastopila naša najmlajša tekmovalka, Sara Šantej, ki je prikazala odličen nastop, a kljub tesnemu dvoboju, žal morala priznati premoč nasprotnice. V kategoriji mlajši dečki kata C pa je Žiga Plazar pokazal veliko željo po osvojitvi medalje in dal vse od sebe in tako gladko premagal nasprotnika iz Divače, nato izgubil proti kasnejšemu državnemu prvaku, v boju za bronasto medaljo pa bil vse do konca kate boljši, ko se je žal zmotil in se tako moral zadovoljiti z nehvaležnim 4.mestom. Prav tako je za las zgrešila medaljo Tinkara Kelenc v kategoriji starejše deklice kata C. V hudi konkurenci starejših dečkov kata B je bil zelo blizu medalje Žiga Pigac, a se je na koncu moral zadovoljiti s 5.mestom. Prvič pa je med kadetinjami nastopila Tia Šantej, ki si je s prepričljivimi zmagami priborila nastop v finalu in se tako uvrstila med najboljše 4 med mojstrskimi pasovi. V družbi reprezentantk je nato z minimalno razliko druge in tretje uvrščene, zasedla odlično 4.mesto. Za konec sta nam naši borki v kategoriji starejše deklice kumite prikazali odlično pripravljenost in lepe borbene akcije in se prebili vse do polfinala. Tereza Alja Kožar je premagala nasprotnico zgolj v 20 sekundah, v boju za finale pa sta z nasprotnico udarili istočasno, a so zmago prisodili nasprotnici. Tudi Tisa je bila zelo blizu finala, a je na koncu po neodločenem rezultatu v zadnjih sekundah povedla nasprotnica.

Uvrstitev članov KBV Sevnica:

 

1.mesto:  Tia ŠANTEJ, Tereza Alja KOŽAR, Tisa ŠANTEJ, kadetinje kata ekipno

3.mesto:  Tereza Alja KOŽAR, starejše deklice kumite

3.mesto:  Tisa ŠANTEJ, starejše deklice kumite

4.mesto:  Tia ŠANTEJ, kata posamezno kadetinje A

4.mesto:  Žiga PLAZAR, mlajši dečki kata C

4.mesto:  Tinkara KELENC, starejše deklice kata C

5.mesto:  Lan DRAGAR, Žiga PLAZAR, Aleksander KOŽAR, mlajši dečki kata ekipno

5.mesto:  Tia ŠANTEJ, kadetinje kumite

5.-8.mesto:  Tisa ŠANTEJ, starejše deklice kata B

5.-8.mesto:  Žiga PIGAC, starejši dečki kata B

5.-8.mesto:  Tomaž KAJTNA, starejši dečki kata C

9.mesto:   Sara ŠANTEJ, malčice kata C

9.mesto:   Tereza Alja KOŽAR, starejše deklice kata B

9.mesto:   Jasmina OČKO, kadetinje kata A

9.mesto:   Tomaž KAJTNA, Aljaž LEDNIK, Žiga PIGAC, starejši dečki/kadeti kata ekipno

9.-10.mesto: Lan DRAGAR, mlajši dečki kata C

9.-10.mesto: Aleksander KOŽAR, mlajši dečki kata C

9.-10.mesto:  Aljaž LEDNIK, mlajši dečki kata B
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Klub borilnih veščin Sevnica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Klub borilnih veščin Sevnica
Klub borilnih veščin Sevnica
Kozjanska ulica 11
Tel:040 986 262
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
26.05.2017 | Tečaji in delavnice
Ustvarjalnica: Ustvarjanje s sizzix-om
26.05.2017 | Kultura
kreaTorek - revija unikatnih oblačil
29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
Skupinske psihosocialne igre za otroke in mlade
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
TAI CHI
30.05.2017 | Umetnost
kreaTorek
31.05.2017 | Tečaji in delavnice
Francoščina

Bodite prvi pri oddaji mnenja.