| |
22.02.2014      17:07

Tia Šantej, Tereza Alja Kožar in Tisa Šantej postale državne prvakinje

Ekipne državne prvakinje (Tereza Kožar, Tia in Tisa Šantej)

V nedeljo 9. Februarja 2014 je v Vodicah potekalo državno prvenstvo v JKA karateju. Nastopilo je 206 tekmovalcev, med njimi tudi karateisti KBV Sevnica. Med ekipnimi nastopi v katah so prvi nastopili mlajši dečki v postavi Lan Dragar, Žiga Plazar, Aleksander Kožar in osvojili odlično 5.mesto. Sledila je kategorija kadetinj do 17 let, kjer so Tia Šantej, Tereza Alja Kožar in Tisa Šantej pokazale, da sodijo v sam vrh in v močni konkurenci z prepričljivim nastopom postale državne prvakinje. Kot prva med posameznimi nastopi je nastopila naša najmlajša tekmovalka, Sara Šantej, ki je prikazala odličen nastop, a kljub tesnemu dvoboju, žal morala priznati premoč nasprotnice. V kategoriji mlajši dečki kata C pa je Žiga Plazar pokazal veliko željo po osvojitvi medalje in dal vse od sebe in tako gladko premagal nasprotnika iz Divače, nato izgubil proti kasnejšemu državnemu prvaku, v boju za bronasto medaljo pa bil vse do konca kate boljši, ko se je žal zmotil in se tako moral zadovoljiti z nehvaležnim 4.mestom. Prav tako je za las zgrešila medaljo Tinkara Kelenc v kategoriji starejše deklice kata C. V hudi konkurenci starejših dečkov kata B je bil zelo blizu medalje Žiga Pigac, a se je na koncu moral zadovoljiti s 5.mestom. Prvič pa je med kadetinjami nastopila Tia Šantej, ki si je s prepričljivimi zmagami priborila nastop v finalu in se tako uvrstila med najboljše 4 med mojstrskimi pasovi. V družbi reprezentantk je nato z minimalno razliko druge in tretje uvrščene, zasedla odlično 4.mesto. Za konec sta nam naši borki v kategoriji starejše deklice kumite prikazali odlično pripravljenost in lepe borbene akcije in se prebili vse do polfinala. Tereza Alja Kožar je premagala nasprotnico zgolj v 20 sekundah, v boju za finale pa sta z nasprotnico udarili istočasno, a so zmago prisodili nasprotnici. Tudi Tisa je bila zelo blizu finala, a je na koncu po neodločenem rezultatu v zadnjih sekundah povedla nasprotnica.

9.mesto:   Jasmina OČKO, kadetinje kata A

9.mesto:   Tomaž KAJTNA, Aljaž LEDNIK, Žiga PIGAC, starejši dečki/kadeti kata ekipno

9.-10.mesto: Lan DRAGAR, mlajši dečki kata C

9.-10.mesto: Aleksander KOŽAR, mlajši dečki kata C

9.-10.mesto:  Aljaž LEDNIK, mlajši dečki kata B