Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 08.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, po nižinah bo večinoma nastala megla.
-5°C | 8°C
petek, 09.12.2016
-1°C | 9°C
sobota, 10.12.2016
-4°C | 10°C
nedelja, 11.12.2016
-1°C | 9°C
ponedeljek, 12.12.2016
0°C | 7°C
Opozorila
Sreda, 7.12.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Članice sevniškega squash kluba igRaj ekipne ......


ŠPORT

| |
22.04.2013      18:59
1
A A

Članice sevniškega squash kluba igRaj ekipne državne prvakinje


Sevniški squash klub igRaj je z ekipnega državnega prvenstva v Škofji Loki odnesel naslov prvakinj in sedmo mesto moških


Ekipne državne prvakinje 2013 - Squash klub igRaj Sevnica
Ekipne državne prvakinje 2013 - Squash klub igRaj Sevnica
Deli:

Izjemen uspeh so v soboto, 20. aprila, v Škofji Loki na ekipnem državnem prvenstvu v squashu dosegle članice Squash kluba igRaj Sevnica, saj so v postavi Ksenija Kmetič, Mojca Blažič in Suzana Brezak osvojile naslov državnih prvakinj. Dosežek je pravo presenečenje predvsem zato, ker so naslov osvojile po odličnih predstavah v tekmah z bolj uveljavljenimi klubi, ki imajo bolje urejene pogoje treninga. Članice sevniškega kluba so v polfinalu premagale igralke Squash kluba Škofja Loka z 2:1, z enakim rezultatom pa v finalu izrazite favoritinje za naslov prvakinj, predstavnice Squash kluba Point Veržej. Prvakinje je skozi cel turnir odlikovala izjemna izenačenost ekipe in izjemen ekipni duh, kar je pripomoglo h končni zmagi.

V moški konkurenci pa je ekipa Squash kluba igRaj Sevnica v postavi Sandro Windisch, Damir Škerl, Sreč Kregar in Tomaž Čampa po odličnih igrah osvojila končno sedmo mesto v konkurenci 14 ekip. Tudi ta rezultat je izjemen, saj so sevniški igralci premagali in prehiteli celo vrsto odličnih ekip. V prvem krogu so tako nadigrali stare znance iz ekipe Squash klub Škofja Loka 3, v boju za uvrstitev v polfinale so tesno izgubili proti kasnejšim finalistom iz ekipe Squash klub Škofja Loka 2. V tekmah za razvrstitev od petega do osmega mesta pa najprej izgubili s tihimi favoriti turnirja - ekipo Squashland iz Ljubljane, nato pa premagali še eno ekipo gostiteljev - Škofja Loka 4.

Končna razvrstitev - ženske:

1. Squash klub igRaj Sevnica
2. Squash klub Point Veržej
3. Squash klub Squashland Ljubljana

Končna razvrstitev - ženske:

1. Squash klub Konex Ljubljana

2. Squash klub Škofja Loka 2

3. Squash klub ASP Bled 2

...

7. Squash klub igRaj Sevnica

Osvojen naslov državnih prvakinj in moško sedmo mesto predstavljata v štiriletni zgodovini sevniškega kluba daleč največji uspeh. Glede na možnosti in pogoje članov sevniškega kluba v primerjavi z ostalimi klubi glede treninga in razvoja pa gre pravzaprav za komaj verjeten dosežek. Sevniški klub je namreč edini v Sloveniji, ki svoje treninge in turnirje organizira na kar 30 do 40 kilometrov oddaljenih igriščih - v Podčetrtku in na Čatežu. To po eni strani predstavlja velik dodatni strošek, hkrati pa otežuje resno in sistematsko delo z mladimi. Kljub temu pa se obeta nastop vsaj treh mladincev na mladinskem državnem prvenstvu, ki bo v drugi polovici maja v Kranju.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Berta Logar
Berta Logar Se strinjam0 Se ne strinjam0
Državnim prvakinjam Kseniji, Mojci in Suzani iskrene čestitke! Želim še veliko uspeha na tekmovanjih, treningih,..še veliko zmag. Čestitke trenerjem, staršem,..!

07.05.2013 ob 9:59:33 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
08.12.2016 | Šole in vrtci
Čarobni obisk Gradu Sevnica
08.12.2016 | Šole in vrtci
Pravljični kino s čajanko
09.12.2016 | Družabni dogodki
Vencember: Zapojmo skupaj
15.12.2016 | Družabni dogodki
Delavnica: izdelovanje novoletnih okraskov
15.12.2016 | Šole in vrtci
Pravljični kino s čajanko
15.12.2016 | Šole in vrtci
Vencember: Športne delavnice
15.12.2016 | Umetnost
Odprtje slikarske razstave JESENSKE TRANSPARENCE LAPIS ART-A
16.12.2016 | Kultura
Dobrodelna predstava: Dosmrtno življenje
16.12.2016 | Družabni dogodki
Vencember: Striptiz

Bodite prvi pri oddaji mnenja.