Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
2°C | 16°C
torek, 24.10.2016
6°C | 20°C
sreda, 25.10.2016
12°C | 22°C
četrtek, 26.10.2016
12°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Atleti AK Sevnica na Ljubljanskem maratonu


ŠPORT

| |
27.10.2015      7:51
A A

Atleti AK Sevnica na Ljubljanskem maratonuStart dečkov sedmega razreda
Start dečkov sedmega razreda
Deli:

Minuli konec tedna se je na ljubljanskih ulicah odvijala najbolj množična tekaška prireditev pri nas – jubilejni 20. Ljubljanski maraton. Atleti AK Sevnica so tekli tako na šolskih tekih, ki so potekali v soboto, kot tudi na osrednji tekaški prireditvi - maratonski preizkušnji v nedeljo. V sklopu sobotnega državnega prvenstva v uličnih tekih se lahko AK Sevnica pohvali z naslednjimi odličnimi uvrstitvami: naslov državnega prvaka si je pritekel 10-letni Tomi Bajc, ki je tekel z leto starejšimi učenci in na 2- kilometrski progi dosegel neverjeten čas 7.06. Z leto starejšimi učenkami sta tekmovali tudi Ajda Slapšak in Naja Zupančič, ki sta tek končali na 7. oziroma 14. mestu. Med sedmimi razredi so odlično tekle Nika Dobovšek (2. mesto), Lea Haler (3. mesto) in Nina Lisec (4. mesto), v fantovski konkurenci pa je Tomaž Sešlar dosegel 8. mesto. V ne-tekmovalni kategoriji od 3-5. razreda so dobro nastopili  Živa Slapšak, Julija Kermc, Timotej Krašovec in Nikola Grubešič. Prav gotovo pa velja omeniti tudi ekipni uspeh učencev in učenk sevniške  OŠ Savo Kladnik, saj so dosegli skupno 2. mesto in le osem točk jih je ločilo od ponovne osvojitve naslova državnih prvakov.

V srednješolski kategoriji si je naslov državne prvakinje v uličnih tekih pritekla Karin Gošek, med tem ko je bila Urška Krašovec tretja. Karin in Urška sta se tako z izvrstnima uvrstitvama poslovili od atletskega kluba Sevnica ter odhajata novim izzivom naproti. Želimo jima še veliko nadaljnjih uspehov.

Dan kasneje je Ljubljana gostila tekače na 10, 21 in 42. kilometrov. Na desetkilometrski progi je Robert Lendaro dosegel absolutno 14. mesto, na najdaljši preizkušnji pa je barve AK Sevnica zastopal Dušan Krašovec, ki je v sklopu državnega prvenstva v maratonu zasedel 5. mesto v svoji kategoriji.

AK Sevnica

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.