Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Danes bo oblačno. V zahodni in severni Sloveniji padavin večinoma ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 0, na Primorskem do 4 stopinje C.
-3°C | 0°C
sreda, 18.01.2017
-5°C | -2°C
četrtek, 19.01.2017
-11°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-14°C | -4°C
sobota, 21.01.2017
-15°C | -5°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 6h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
-3°C
0°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

23. Skok na Lisco, Gaber Vandur še dvakratni ......


ŠPORT

| |
18.09.2014      13:21
A A

23. Skok na Lisco, Gaber Vandur še dvakratni državni podprvakGaber drugi na državnem cestnem prvenstu v Zbiljah
Gaber drugi na državnem cestnem prvenstu v Zbiljah
Deli:

V tradicionalnem terminu, zadnjo nedeljo v avgustu smo v KD Sevnica organizirali že 23. rekreativno kolesarsko dirko na »Skok na  Lisco«.Posebnost letošnje prireditve je bilo prekrivanje termina s svetovnim amaterskim prvenstvom v cestnem kolesarstvu, ki je potekalo v Ljubljani na trasi Maratona Franje. Tega velikega dogodka se je udeležila množica domačih kolesarjev , kar je bil tudi vzrok nekaj manjše udeležbe na "Skoku". Dirke se je udeležilo 80 tekmovalcev, od tega dve ženski predstavnici. Skupno zmago je slavil 16 letni Jaka Primožič KK Sava Kranj (30.23), pred  22 letnim Maticem Bošnjakom KK Bikerepublic (30.48) in Damjanom Kolencem , 37 let, KD Hrastnik (31.41). Med ženskama je bila hitrejša mlajša Saša Bohinc  Rock racing Kamnik (52.31), pred Ireno Berčon Trbovlje (58.08). Najhitrejši Sevničan in Posavec  je mlad tekmovalec KD Sevnica  Aljaž Prah ( 32.44). Moški tekmovalci so bili razdeljeni v 6. starostnih kategorij.  Prvih pet po kategorijah je prejelo posebne medalje, oziroma priznanja.  Posebne nagrade organizatorja so prejeli še: najmlajši udeleženec , 12 letni Drejc Bedek KD Sevnica, najstarejši udeleženec, 76 letni  Đuro Kovač KD Papež Podgorje. Starosti posavskaga kolesarstva g. Đuro Kovaču je bila usojena še posebna nagrada v obliki metle. Med vse udeležence so bile na podlagi žrebanja razdeljene lepe praktične nagrade sponzorjev,vsi udeleženci so prejeli spominsko medaljo, ter se okrepčali z vedno odličnim golažem v Tončkovem domu.  Tekmovanje je spremljalo lepo število navijačev in gledalcev, kateri so zaokrožili  športno vzdušje na Lisci. Prireditev se bliža četrt stoletni zgodovini, zato vabljeni naslednje leto na 24. ponovitev.

Mlada tekmovalna ekipa Cestnega kolesarstva KD Sevnica – Tanin Sevnica izredno uspešno nadaljuje nastopanje v pokalu KZS in državnih prvenstvih  v posameznih kolesarskih panogah. Izredne uspehe dosegamo v kategoriji U-13, kjer je Gaber Vandur dvakratnemu naslovu državnega prvaka na velodromu dodal še dve drugi mesti. Na državnem prvenstvu v cestni vožnji v Zbiljah , ter na  državnem prvenstvu v kronometru na Otočcu je zaostal za letos nepremagljivim Aljažem Colnarjem. Uspešno ga dopolnjuje Drejc Bedek , kateri je osvojil 6. In 5. mesto na državnih prvenstvih, med tem ko  na dirkah pokala KZS, katere potekajo vsak teden Gaber ne zapušča stopnic za zmagovalce, Drejc pa se uvršča na mesta tik pod njimi. Trije tekmovalci ( Aljaž Prah, Anže Podlesnik in Žan Bregar) v kategoriji U-17 so za najvišje rezultate prikrajšani predvsem zaradi komaj dveletnega trenažnega procesa. Vendar  je le ta proces kvaliteten in  kontinuiran po zaslugi trenerja g. Pirš Boruta, saj vsa ekipa trenira 5 krat tedensko, poleg tedenskih dirk. Po tej zaslugi se fantje U-17 s krajšim procesom treninga od konkurence, katera je v kolesarstvu odločilnega pomena uvrščajo v sredino petdesetih  tekmovalcev. Do zaključka sezone je preostalo še nekaj dirk za nova dokazovanja predvsem v U-17, kjer se fantom forma stopnjuje. Želimo jim bojevit in tudi varen finiš.

Robert Kosaber
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.