Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Proti večeru se bo dež na zahodu okrepil in ponoči zajel večji del države, vmes lahko tudi zagrmi.
11°C | 18°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 13°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 17°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

ZMAGA SEVNIŠKE EKIPE NA MALIH SIVIH CELICAH


OSNOVNA ŠOLA

| |
28.09.2015      18:46
A A

ZMAGA SEVNIŠKE EKIPE NA MALIH SIVIH CELICAH


V četrtek, 24. 9. 2015, je naša šola gostila predtekmovanje v Malih sivih celicah. V deževnem vremenu smo prijazno sprejeli vseh 32 ekip iz enaindvajsetih šol. Vsi smo se lepo namestili v jedilnici, kjer so nam razložili pravila in povedali vse potrebne informacije.


Deli:

Tekmovanje je bilo sestavljeno iz pisnega in ustnega dela. Ob 16.15 smo odšli v učilnice po skupinah, v katere smo bili razdeljeni. Našo šolo sta zastopali dve skupini. V prvi smo bili Izidor Frece, Črt Pinterič in Lea Haler, v drugi pa Martin Zeme, Tomaž Sešlar ter Nikolina Ilinčić. Ko smo dobili naloge, smo se hitro lotili dela, saj smo imeli samo dvajset minut časa. Naše delo je nadzoroval Darko Hederih iz žirije Malih sivih celic.

Naloge niso bile lahke, a tudi ne pretežke. Čas je kar prehitro minil, a po rešenih nalogah smo imeli dober občutek. Pojedli smo malico, nato pa smo si ogledali predstavo, ki so nam jo zaigrali učenci gledališkega krožka naše šole pod mentorstvom učiteljice Jelke Slukan. Po predstavi je napočil čas za rezultate. Vsi smo jih nestrpno pričakovali, saj se je v nadaljnje tekmovanje uvrstilo samo osem ekip. Povedali so že sedem ekip, ki so se uvrstile naprej, nato pa smo končno izvedeli, da je ekipa, v kateri sem bila tudi jaz, osvojila prvo mesto v pisnem delu. Bili smo veseli, da nam je uspelo, a skoncentrirati smo se morali še na ustni del, ki je kmalu sledil. Naši drugi ekipi se žal ni uspelo uvrstiti naprej, a so vseeno držali pesti za nas.

Na ustnem delu smo se pomerili z ekipo OŠ Jurija Dalmatina Krško in zmagali. Tako smo si priborili vstopnico za nadaljevanje tekmovanja pred televizijskimi kamerami na RTV Slovenija. Po končanem kvizu pa nas je novinarka prosila še za intervju. Presrečni smo bili, da nam je uspelo. Naši občutki so bili tako fenomenalni, da smo na tremo čisto pozabili. Veseli sta bili tudi naši mentorici učiteljici Gizela Škoda in Alenka Dolenc.

Čaka nas še veliko dela pred nadaljevanjem kviza in potrudili se bomo, da bomo čim bolj uspešno zastopali našo šolo in da nam ne bo preveč nagajala trema.                                                                                                       

                    

Lea Haler, 7. c
OŠ Sava Kladnika Sevnica

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 26 27 28 29 30 31 1 2 3
28.10.2016 | Družabni dogodki
Osrednja slovesnost ob prazniku KS Šentjanž
01.10. - 31.10.2016 | Ostalo
Razstava likovnih del Jožeta Barachinija
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.