Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
10°C | 22°C
petek, 28.04.2017
9°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 13h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
7°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

ŠPORTNA PRIREDITEV NA OSNOVNI ŠOLI SAVA ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
24.01.2015      18:23
A A

ŠPORTNA PRIREDITEV NA OSNOVNI ŠOLI SAVA KLADNIKA SEVNICA


Danes, v soboto, 24. januarja 2015, je v okviru Zavoda ŠKL na naši šoli potekalo prvo tekmovanje osnovnošolcev med dvema ognjema. Med seboj so se pomerile štiri ekipe: OŠ Šmarje pri Jelšah, OŠ Dolenjske Toplice, OŠ Hruševec Šentjur in OŠ Sava Kladnika Sevnica.


Deli:

Učiteljice razrednega pouka so se z učenci že od jeseni pripravljale na ta pomemben športni dogodek. Učenci so pod vodstvom učiteljice Zvonke izdelali številne navijaške transparente. Pred začetkom smo tudi odlično pobarvali našo maskoto.

Prireditev se je začela ob deveti uri s prihodom vseh ekip. Zaigrala je slovenska himna. Pozdravni govor je imel gospod župan Srečko Ocvirk. In potem se je začelo zares! Vzdušje je bilo vedno bolj napeto, tako na igrišču, kakor na tribunah. Sevničane so spodbujali številni starši in drugi ljubitelji tega športa.

V prvi tekmi so tretješolci skupaj s četrtošolci premagali učence iz OŠ Dolenjske Toplice, ob istem času na drugem igrišču pa so igrali petošolci in šestošolci ter prav tako zmagali. Malo manj sreče so imeli prvošolčki in drugošolčki, ki so kljub trudu in borbenosti izgubili proti učencem iz Šmarij pri Jelšah. Nadaljnji dve uri smo spremljali igro ekip z vsako izmed sodelujočih ekip. Vsi učenci so se borili in pokazali, da se znajo spretno umikati leteči žogi.

Med tekmami smo na hitro še skočili v delavnico borilnih veščin in na merjenje hitrosti meta žoge. Po zaigranih igrah nas je zabaval Magic Aleksander, ki nas je navdušil s čarovnijami. Že nestrpno pa smo čakali na razglasitev rezultatov.

V kategoriji 1. in 2. razredov so navdušili naši prvošolčki in drugošolčki ter zmagali, učenci 3. in 4. razreda so dosegli tretje mesto, najstarejši petošolci in šestošolci pa drugo mesto. Z rezultati smo bili zadovoljni, še posebej pa naši najmlajši zmagovalci. Lea Haler je med vsemi sodelujočimi dosegla največjo hitrost meta žoge in prejela nagrado. Celotna ekipa naše šole pa si je prislužila tudi naziv najbolj »cool« ekipa.

Čestitamo vsem učencem in njihovim mentorjem, ki so dokazali, kakšen pomen ima športno udejstvovanje in navijačem za športno navijanje. Preživeli smo lepo sobotno športno obarvano dopoldne.

Urša Prah, 9. c

OŠ Sava Kladnika Sevnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017 | Tečaji in delavnice
Francoščina
28.04.2017 | Družabni dogodki
Študentske športne igre
29.04.2017 | Družabni dogodki
Lan party
29.04.2017 | Kino
Grajski kino
29.04.2017 | Kultura
Rock koncert Loka: Marvin iz Laškega, Gramofon Celje in Cantina trash iz Sevnice
02.05.2017 | Šport
26. Gorski tek na Lisco
02.05.2017 | Šport
26. tek na Lisco
05.05.2017 | Tečaji in delavnice
Ustvarjalnica: Ustvarjanje s sizzix-om
26.04.2017 | Tečaji in delavnice
Francoščina
27.04.201 | Turizem
Tradicionalni pohod po poteh KS Loka pri Zidanem Mostu
27.04.2017 | Družabni dogodki
Graščakova hči bere pravljico
28.04.2017 | Družabni dogodki
Študentske športne igre
29.04.2017 | Družabni dogodki
Lan party

Bodite prvi pri oddaji mnenja.