Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
6°C | 17°C
torek, 25.10.2016
12°C | 22°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 13°C
petek, 28.10.2016
0°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

ŠPORTNA PRIREDITEV NA OSNOVNI ŠOLI SAVA ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
24.01.2015      18:23
A A

ŠPORTNA PRIREDITEV NA OSNOVNI ŠOLI SAVA KLADNIKA SEVNICA


Danes, v soboto, 24. januarja 2015, je v okviru Zavoda ŠKL na naši šoli potekalo prvo tekmovanje osnovnošolcev med dvema ognjema. Med seboj so se pomerile štiri ekipe: OŠ Šmarje pri Jelšah, OŠ Dolenjske Toplice, OŠ Hruševec Šentjur in OŠ Sava Kladnika Sevnica.


Deli:

Učiteljice razrednega pouka so se z učenci že od jeseni pripravljale na ta pomemben športni dogodek. Učenci so pod vodstvom učiteljice Zvonke izdelali številne navijaške transparente. Pred začetkom smo tudi odlično pobarvali našo maskoto.

Prireditev se je začela ob deveti uri s prihodom vseh ekip. Zaigrala je slovenska himna. Pozdravni govor je imel gospod župan Srečko Ocvirk. In potem se je začelo zares! Vzdušje je bilo vedno bolj napeto, tako na igrišču, kakor na tribunah. Sevničane so spodbujali številni starši in drugi ljubitelji tega športa.

V prvi tekmi so tretješolci skupaj s četrtošolci premagali učence iz OŠ Dolenjske Toplice, ob istem času na drugem igrišču pa so igrali petošolci in šestošolci ter prav tako zmagali. Malo manj sreče so imeli prvošolčki in drugošolčki, ki so kljub trudu in borbenosti izgubili proti učencem iz Šmarij pri Jelšah. Nadaljnji dve uri smo spremljali igro ekip z vsako izmed sodelujočih ekip. Vsi učenci so se borili in pokazali, da se znajo spretno umikati leteči žogi.

Med tekmami smo na hitro še skočili v delavnico borilnih veščin in na merjenje hitrosti meta žoge. Po zaigranih igrah nas je zabaval Magic Aleksander, ki nas je navdušil s čarovnijami. Že nestrpno pa smo čakali na razglasitev rezultatov.

V kategoriji 1. in 2. razredov so navdušili naši prvošolčki in drugošolčki ter zmagali, učenci 3. in 4. razreda so dosegli tretje mesto, najstarejši petošolci in šestošolci pa drugo mesto. Z rezultati smo bili zadovoljni, še posebej pa naši najmlajši zmagovalci. Lea Haler je med vsemi sodelujočimi dosegla največjo hitrost meta žoge in prejela nagrado. Celotna ekipa naše šole pa si je prislužila tudi naziv najbolj »cool« ekipa.

Čestitamo vsem učencem in njihovim mentorjem, ki so dokazali, kakšen pomen ima športno udejstvovanje in navijačem za športno navijanje. Preživeli smo lepo sobotno športno obarvano dopoldne.

Urša Prah, 9. c

OŠ Sava Kladnika Sevnica

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
28.10.2016 | Družabni dogodki
Osrednja slovesnost ob prazniku KS Šentjanž
01.10. - 31.10.2016 | Ostalo
Razstava likovnih del Jožeta Barachinija

Bodite prvi pri oddaji mnenja.