Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

oblačno
Danes bo večinoma oblačno ali megleno, predvsem na jugu in vzhodu bo občasno rahlo snežilo. V višjih legah nad okoli 900 m in na Primorskem bo pretežno jasno. Pihala bo šibka do zmerna burja, ki se bo proti večeru krepila. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 0, na Primorskem do 8 stopinj C.
-7°C | -4°C
sreda, 25.01.2017
-7°C | -1°C
četrtek, 26.01.2017
-5°C | 1°C
petek, 27.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 28.01.2017
-10°C | 4°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-7°C
-4°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

ODRAŠČANJE ZA OKROGLO MIZO


OSNOVNA ŠOLA

| |
28.01.2013      18:28
A A

ODRAŠČANJE ZA OKROGLO MIZO


Tema letošnjega šolskega parlamenta je odraščanje. Na OŠ Sava Kladnika Sevnica smo se učenci odločili, da nas glede tega še posebno zanimajo spolnost, mozolji, pa tudi ljubezen. O dveh temah smo razpravljali na okrogli mizi.


Deli:

V četrtek, 24. januarja,  smo imeli na naši šoli sestanek Skupnosti učencev šole, pravzaprav okroglo mizo o spolnosti in mozoljih. Nanjo smo povabili tudi dve gostji, da bi odgovorili na naša vprašanja glede mozoljev in spolnosti.

 

Najprej smo s prvo gostjo Violeto Kmetič Bahat, uslužbenko Zdravstvenega doma Sevnica, spoznavali spolno odraščanje. Naučili smo se, kdaj se puberteta začne, kdaj konča, kaj se v tem obdobju spremeni, zakaj je pomembna in še veliko drugih podrobnosti. Imeli smo kar nekaj vprašanj. Potem smo se pogovarjali o obdobju, ki sledi puberteti – odraslosti. Gospa Violeta je predavala zelo zanimivo in prav gotovo se je vsak izmed poslušalcev česa naučil, čeprav smo veliko stvari že vedeli.

 

Druga gostja je bila farmacevtka, ki izdeluje tudi svoja zdravila. Breda Drenek Sotošek nam je najprej povedala nekaj poglavitnih stvari o koži. Ugotovili smo, da o njej že veliko vemo: je največji človeški organ, sestavljena je iz kar treh delov oziroma slojev,  je tudi zelo občutljiva ter varuje človekovo telo pred zunanjimi vplivi. Pogovarjali smo se o tem, kako in zakaj nastanejo mozolji, in skupaj ugotavljali, kaj sploh so akne. Mnogi so mislili, da je razlog za nastanek mozoljev predvsem čokolada, a smo ugotovili, da je pravi in najpogostejši vzrok stres. V nadaljevanju nam je svetovala, katere kreme so primerne za nas ter kako naj iztiskamo mozolje. Svetovala nam je tudi o obiskih kozmetičarke.

 

Na koncu  je nekaj besed o sestanku povedala ravnateljica. Zahvalila se je obema obiskovalkama za zanimivo predavanje, ki brez dvoma je in bo tudi vnaprej koristilo nam,  učencem. 

 

Ana Trbovc, 7. c

OŠ Sava Kladnika Sevnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.