Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
10°C | 22°C
petek, 28.04.2017
9°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 11h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
7°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

ODRAŠČANJE ZA OKROGLO MIZO


OSNOVNA ŠOLA

| |
28.01.2013      18:28
A A

ODRAŠČANJE ZA OKROGLO MIZO


Tema letošnjega šolskega parlamenta je odraščanje. Na OŠ Sava Kladnika Sevnica smo se učenci odločili, da nas glede tega še posebno zanimajo spolnost, mozolji, pa tudi ljubezen. O dveh temah smo razpravljali na okrogli mizi.


Deli:

V četrtek, 24. januarja,  smo imeli na naši šoli sestanek Skupnosti učencev šole, pravzaprav okroglo mizo o spolnosti in mozoljih. Nanjo smo povabili tudi dve gostji, da bi odgovorili na naša vprašanja glede mozoljev in spolnosti.

 

Najprej smo s prvo gostjo Violeto Kmetič Bahat, uslužbenko Zdravstvenega doma Sevnica, spoznavali spolno odraščanje. Naučili smo se, kdaj se puberteta začne, kdaj konča, kaj se v tem obdobju spremeni, zakaj je pomembna in še veliko drugih podrobnosti. Imeli smo kar nekaj vprašanj. Potem smo se pogovarjali o obdobju, ki sledi puberteti – odraslosti. Gospa Violeta je predavala zelo zanimivo in prav gotovo se je vsak izmed poslušalcev česa naučil, čeprav smo veliko stvari že vedeli.

 

Druga gostja je bila farmacevtka, ki izdeluje tudi svoja zdravila. Breda Drenek Sotošek nam je najprej povedala nekaj poglavitnih stvari o koži. Ugotovili smo, da o njej že veliko vemo: je največji človeški organ, sestavljena je iz kar treh delov oziroma slojev,  je tudi zelo občutljiva ter varuje človekovo telo pred zunanjimi vplivi. Pogovarjali smo se o tem, kako in zakaj nastanejo mozolji, in skupaj ugotavljali, kaj sploh so akne. Mnogi so mislili, da je razlog za nastanek mozoljev predvsem čokolada, a smo ugotovili, da je pravi in najpogostejši vzrok stres. V nadaljevanju nam je svetovala, katere kreme so primerne za nas ter kako naj iztiskamo mozolje. Svetovala nam je tudi o obiskih kozmetičarke.

 

Na koncu  je nekaj besed o sestanku povedala ravnateljica. Zahvalila se je obema obiskovalkama za zanimivo predavanje, ki brez dvoma je in bo tudi vnaprej koristilo nam,  učencem. 

 

Ana Trbovc, 7. c

OŠ Sava Kladnika Sevnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017 | Tečaji in delavnice
Francoščina
28.04.2017 | Družabni dogodki
Študentske športne igre
29.04.2017 | Družabni dogodki
Lan party
29.04.2017 | Kino
Grajski kino
29.04.2017 | Kultura
Rock koncert Loka: Marvin iz Laškega, Gramofon Celje in Cantina trash iz Sevnice
02.05.2017 | Šport
26. Gorski tek na Lisco
05.05.2017 | Tečaji in delavnice
Ustvarjalnica: Ustvarjanje s sizzix-om
26.04.2017 | Tečaji in delavnice
Francoščina
27.04.201 | Turizem
Tradicionalni pohod po poteh KS Loka pri Zidanem Mostu
27.04.2017 | Družabni dogodki
Graščakova hči bere pravljico
28.04.2017 | Družabni dogodki
Študentske športne igre
29.04.2017 | Družabni dogodki
Lan party

Bodite prvi pri oddaji mnenja.