Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
6°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 22°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 13°C
petek, 28.10.2016
2°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Dobrodelni koncert "Imeti rad"


PROSTOVOLJSTVO

| |
10.03.2013      7:52
A A

Dobrodelni koncert "Imeti rad"


Sevnica, 8. marec 2013 "Dobrodelnosti … in imeti rad – dve vrlini, ki združeni skupaj življenju dajeta bistvo. Lepo je nekoga imeti rad, in ko veš, da nisi sam, je lahko vsak dan obsijan s soncem…" so se glasile uvodne besede povezovalke koncerta Tanje Žibert, s katerimi nas je popeljala v večer odlične glasbe in dobrodelnosti.


Deli:
V Rotary klubu Sevnica smo vrline »pripravljenosti prisluhniti in pomagati sočloveku v vsakodnevnem življenju« združili v obliko, katere rezultat je med številnimi drugimi dobrodelnimi akcijami tudi dobrodelni koncert "Imeti rad", v soorganizaciji Občine Sevnica, in katerega prihodek je v celoti namenjen za letovanje otrok s posebnimi potrebami, ki obiskujejo OŠ Ane Gale Sevnica.

Na dobrodelnem koncertu so nastopili Godba Sevnica z gosti: Vokalna skupina Amabile, kvartet Jarica in glasbena skupina Gemaj, kot posebna gostja pa se je na odru pridružila tudi priznana slovenska pevka Nuša Derenda.

V nadaljevanju koncerta je Dejan Mijović predstavil avtorski fotografski projekt, katerega namen je s pomočjo fotografije javnosti predstaviti svet otrok z motnjami v duševnem razvoju, v vsej njihovi drugačnosti in skrivnostnosti, a hkrati svet, ki je bogat in zapolnjen z iskrenostjo in ljubeznijo. Projekt je nastal prav na OŠ Ane Gale Sevnica s podporo mednarodne organizacije, ki spodbuja fotografsko dejavnost med paraplegiki.

Predsednik Rotary kluba Sevnica g. Alojz Tuhtar in župan Občine Sevnica g. Srečko Ocvirk sta ob zaključku koncerta ravnatelju OŠ Ane Gale Sevnica g. Branku Terašu simbolično predala ček v vrednosti 2.200 EUR, kolikor je znašal celoten prihodek koncerta.

Prijeten večer pa ni minil samo v znamenju dobrodelnega koncerta… 8. marec je, kot vemo, mednarodni dan žena, in »gentlemenstva« članov Rotary kluba Sevnica je ob izhodu iz dvorane s cvetlično pozornostjo bila deležna vsaka izmed prisotnih predstavnic nežnejšega spola.

Plemenit namen in zadovoljstvo obiskovalcev koncerta so zagotovilo, da bomo tudi v prihodnje organizirali tovrstne prireditve in zbirali sredstva za pomoč tistim, ki jo najbolj potrebujejo.

Iskreno se zahvaljujemo vsem donatorjem

Rotary klub Sevnica
www.rotary-sevnica.si

 

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
28.10.2016 | Družabni dogodki
Osrednja slovesnost ob prazniku KS Šentjanž
01.10. - 31.10.2016 | Ostalo
Razstava likovnih del Jožeta Barachinija

Bodite prvi pri oddaji mnenja.