Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-11°C | -2°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | -2°C
ponedeljek, 23.01.2017
-11°C | 1°C
torek, 24.01.2017
-9°C | 0°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-11°C
-2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Ostalo

97 LET MARIJE UDOVČ IZ MALKOVCA


OSTALO

| |
27.11.2014      15:16
A A

97 LET MARIJE UDOVČ IZ MALKOVCA


V novembru je visok jubilej, 97. let praznovala Marija Udovč iz Malkovca, ki zadnja leta živi pri hčeri Marici v Novem letu. Marija je še vedno zelo mladostna in vedno nasmejana ter prava zakladnica spominov. Najbolj je vesela obiska svojih sorodnikov ter znancev in sosedov iz Malkovca.


Slavljenka Marija uživa v družbi otrok, v naročju ima prvega pravnuka Luka (foto: Barbara Plut)
Slavljenka Marija uživa v družbi otrok, v naročju ima prvega pravnuka Luka (foto: Barbara Plut)
Deli:

97 LET MARIJE UDOVČ IZ MALKOVCA


Visok jubilej 97 let, je 13. novembra praznovala Marija Udovč iz Malkovca. Marija je bila rojena v Motniku blizu Trojan. Potem se je priženila na Malkovec in tu preživela več kot sedemdeset let svojega bogatega življenja.

V zakonu so se Mariji rodili štirje otroci, Marija, Tone (žal že preminul), Ivan in Anica. Že zgodaj je izgubila moža in potem je vsa skrb za hribovito kmetijo in vinograd padla na njena ramena. Ker je bila vedno skromna in vajena trdega delam je premagovala vse ovire. Slavljenka Marija zadnja leta živi pri hčeri Marici v Novem mestu. Najbolj je vesela obiskov svojih otrok, sedmih vnukov, dvanajstih pravnukov in prvega prapravnuka ter ostalih sorodnikov. Marija je prava zakladnica spominov. Kako radi sedemo k njej, ko  z žarom v očeh pripoveduje o svojih dekliških letih, o raznih prigodah iz  njenega življenja na Malkovcu.

Marija Udovč je bila vedno dobra in poštena, pridna in delovna. Tako jo sosedje in znanci iz Malkovca še vedno radi obiščejo in obujajo spomine, ko je Marija še živela med njimi v hiški pot mogočnim kostanjem.

Slavljenki Mariji želimo še mnogo zdravja, sreče in miru ter da se ob letu zopet zberemo ob njenem prazniku!

 

Janja Seničar Tratar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TD TRŽIŠČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TD TRŽIŠČE
TD TRŽIŠČE
TRŽIŠČE 0006
Tel:
Grajske novice
Številka: AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.