Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

delno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
3°C | 13°C
ponedeljek, 24.10.2016
7°C | 21°C
torek, 25.10.2016
13°C | 22°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
5°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Ultramaratonec Hilarij tudi v Sevnici


OBČINSKE

| |
05.08.2013      12:45
A A

Ultramaratonec Hilarij tudi v SevniciDeli:

Slovenski ultramaratonec Radovan Skubic Hilarij je zadnji dan  svojega podviga »211 lipovih listov za zeleno Slovenijo« (3. avgusta 2013), v okviru katerega je prekolesaril vseh 211 slovenskih občin, obiskal tudi občino Sevnica.


Ultramaratonca je ob meji sevniške občine pričakala skupina kolesarjev Kolesarskega društva Sevnica in ga pospremila do parka pred občinsko stavbo, kjer ga je sprejel župan Srečko Ocvirk. Hilarij je ob obisku županu simbolno predal zeleno sporočilo iz Srca Slovenije, s katerim opozarja na pomen povezovanja in varovanja okolja. Župan je ob sprejemu zelenega ambasadorja na skupen zemljevid Slovenije pritrdil svoj lipov list. Po zaključku sprejema so kolesarji KD Sevnica ultramaratonca pospremili do sosednje občine Radeče ter pot nadaljevali še do Hrastnika.

 

Na poti po Sloveniji je Hilarij promoviral tudi kolesarske poti Srca Slovenije za družine in za bolj zahtevne cestne in gorske kolesarje, saj se zavzema za promocijo kolesarjenja kot eno najbolj trajnostnih oblik mobilnosti in rekreacije.

 

Kolesarstvo je tudi v občini Sevnica priljubljena oblika rekreacije, s kolesarjenjem pa je v organizaciji zelo dejavnega Kolesarskega društva Sevnica povezanih več tradicionalnih prireditev, med njimi letos že izvedeni 18. Sevniški kolesarski maraton in gorska kolesarska dirka Skok na Lisco - slednja bo letos že 22. leto zapored, in sicer 25. avgusta.

 

Občina Sevnica si aktivno prizadeva, da bi doslej že urejene kolesarske poti dopolnili in celovito povezali vzdolž reke Save. Tako bo kolesarstvo še atraktivnejša rekreacijska panoga, s potmi, ločenimi od cestnega prometa, pa je cilj doseči večjo cestno-prometno varnost.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.